Кабмін призначив Кривоноса директором НАБУ. Шмигаль заявив, що тепер Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС
Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 6 березня призначив директором Національного антикорупційного бюро голову Держінспекції архітектури та містобудування Семена Кривоноса. Про це в Telegram заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Цьому процесу передував прозорий конкурс, за підсумками якого комісія, що, зокрема, складалася і з міжнародних партнерів, визначила трьох кандидатів на посаду директора НАБУ", – зазначив Шмигаль.
4 березня фіналістами конкурсного добору на посаду директора НАБУ, крім Кривоноса, стали начальник 4-го слідчого відділу теруправління Держбюро розслідувань у Хмельницькому Сергій Гупяк і керівник управління внутрішнього контролю НАБУ Роман Осипчук.
За словами Шмигаля, тепер Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які було визначено під час набуття країною статусу кандидата.
"Це демонструє нашу цілеспрямованість уже цього року перейти до початку перемовин про вступ [у Євросоюз]. Із призначення директора НАБУ ми також маємо повністю сформовану й незалежну антикорупційну інфраструктуру. Наша команда віддана принципу нульової толерантності до корупції й підтримки антикорупційних інституцій", – резюмував глава уряду.
Контекст:
Національне антикорупційне бюро України створили 2015 року. Від моменту заснування його очолював Артем Ситник. Згідно із законодавством, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, які скоїли вищі посадовці.
16 квітня 2022 року сплив семирічний строк повноважень Ситника. Того самого дня Кабмін затвердив склад комісії з добору нового директора НАБУ. Із 17 квітня обов'язки директора НАБУ тимчасово виконує перший заступник Гізо Углава.
Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 30 січня 2023 року заявляла, що комісія з добору директора НАБУ перейшла до останнього конкурсного етапу.
Загалом до цього етапу конкурсу допустили 22 кандидатів. Одного з них, військовослужбовця й детектива НАБУ Руслана Габрієляна, виключили з конкурсу через відсутність у нього п'ятирічного досвіду на керівній посаді.