Кабмін схвалив запровадження граничної ціни на газ для ОСББ

Ціну на газ для населення встановили на рівні 6,99 грн за м³
Фото: depositphotos.com
Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків тепер платитимуть за кубометр газу не більше ніж 6,99 грн. За словами т.в.о. міністра енергетики України Юрія Вітренка, така ціна на третину менша за середньозважену ціну в січні.

Кабінет Міністрів України доповнив постанову про встановлення граничної ціни на газ для населення з 1 лютого до 31 березня цього року. Рішення ухвалили на засіданні уряду 27 січня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Максимальна ціна на рівні 6,99 грн за 1 м&³3; діятиме і для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Граничну ціну на природний газ за договорами постачання для ОСББ вводять і для постачальників "останньої надії".

Т.в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко зазначив, що ця ціна буде на третину меншою, ніж середньозважена ціна в січні.

Уряд України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за м&³3;. Ціна діятиме до кінця карантину, введеного у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону. Кабмін очікує, що Нацкомісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг вирішить обмежити тарифи на розподіл газу до 1,79 грн.

За словами тимчасового виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка, у лютому українці заплатять за використаний у січні газ за підвищеними з нового року тарифами газопостачальних компаній. На платіжки за лютий зі зниженою ціною газу 6,99 грн за 1 м&³3; варто чекати в березні.

Рішенню Кабміну передувало різке підвищення із січня 2021 року вартості природного газу. Згідно з тарифами 55 газопостачальних компаній, цього місяця газ населенню мають продавати за ціною від 6,99 до 10,8 грн за 1 м&³3;. Зросли і тарифи на тепло (середньозважений тариф для 23 генерувальних компаній встановлено на рівні 1121,71 грн/Гкал). Зріс майже вдвічі також тариф на розподіл газу.

Збільшення тарифів призвело до протестів під загальною назвою "Стоп тарифний геноцид". Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у ПолтавськійХарківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги і пікетували облдержадміністрації. Протести не припинилися після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 18 січня в Чернівецькій області місцеві жителі перекрили дорогу через кілька сіл, а в Полтаві – автодорогу Київ – Харків. Протестувальники говорили, що тимчасове зниження ціни на газ діятиме тільки до закінчення карантину або опалювального сезону, до того ж воно не впливає на тарифи за січень 2021 року.