Кабмін України додатково виділив 5,6 млрд грн на будівництво фортифікацій у п'яти областях

Уряд виділив додаткові кошти на будівництво фортифікацій
Фото: kmu.gov.ua

Під час засідання 2 квітня Кабінет Міністрів виділив додаткові 5,6 млрд грн на побудову надійних фортифікацій. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, його цитує сайт Кабміну.

Із цієї суми 1,1 млрд грн піде на зведення фортифікацій у Донецькій області, понад 1 млрд грн виділили для Запорізької області, 1,5 млрд грн – для Сумської, 300 млн грн і 400 млн грн відповідно для Миколаївської і Херсонської областей. 

Прем'єр-міністр також наголосив на важливості безпеки людей, особливо дітей. Зокрема ідеться про побудову надійних укриттів в закладах освіти. За словами Шмигаля, у школах уже облаштовано 235 таких укриттів за кошти, спрямовані громадам у межах державної субвенції. Цього року на це виділять ще 2,5 млрд грн. Планують створити безпечні умови для офлайн-навчання орієнтовно для 300 тис. учнів, сказав прем'єр.

Окрім того, 1 млрд грн уряд передбачив на облаштування укриттів у лікарнях. 

"У цьому нам допомагають партнери. Від Японії через Світовий банк Україна отримала $70 млн у межах проєкту HEAL Ukraine. Це кошти на відшкодування видатків за програмою медичних гарантій. Вдячні японським друзям за лідерство в підтримці України", – додав Шмигаль. 

Раніше цього року уряд України вже виділив на фортифікації 20 млрд грн, нагадали в Кабміні. 

За оперативними даними з виділених коштів на сьогоднішній день вже використано близько 2 млрд грн, написав Military Media Center.

Інфографіка: Military Media Center / Telegram

 

Контекст:

У вересні 2023 року, коментуючи те, як росіяни за пів року зміцнилися на запорізькому напрямку, Шмигаль говорив, що Україні "треба укріплятися абсолютно не менше" на всіх напрямках по всій лінії фронту. Наприкінці листопада при Міноборони створили міжвідомчу робочу групу з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. Цього самого місяця президент України Володимир Зеленський закликав пришвидшити фортифікаційні роботи у важливих секторах.

За останні місяці фортифікаційне обладнання кордону на півночі України зміцнили на 63%, зазначили 12 січня 2024 року в командуванні Об'єднаних сил ЗСУ.

У ЗСУ повідомили, що будівництво укріплень в Україні здійснюють обласні військові адміністрації, командування Сил підтримки ЗСУ, а також інженерні підрозділи механізованих піхотних бригад. Зокрема, створено величезну мережу запасних позицій – взводні опорні пункти, зигзагоподібні траншеї завдовжки сотні метрів із вогневими гніздами, щілинами перекриття, подекуди з броньованими капсулами безпеки, є також капоніри для танків, протитанкові рови, мінні загородження, розповіли в оперативно-стратегічному угрупованні військ "Таврія" 4 березня.

Зеленський розповів 11 березня, що у країні будують три смуги фортифікацій завдовжки 2 тис. км.