Кабмін України зменшив фінансування підтримки в безпечному стані Чорнобильської АЕС
Кабінет Міністрів України вирішив зменшити фінансування підтримки в безпечному стані першого, другого і третього енергоблоків Чорнобильської атомної електростанції. Про це написав 11 серпня в Telegram нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко за підсумками засідання уряду.
На підтримку в безпечному стані енергоблоків Чорнобильської АЕС, існуючого сховища відпрацьованого ядерного палива та виплати пенсій витратять 655,98 тис. грн. Раніше ця сума становила 665,98 тис. грн, зазначив депутат.
Контекст:
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, ухваленою 1988 року, аварія на ЧАЕС – одна з двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами лише катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.
На сайті Чорнобильської АЕС зазначено, що аварія на енергоблоці №4 сталася під час проведення проєктних випробувань однієї із систем гарантування безпеки. Ця система передбачала використання механічної енергії обертання турбогенераторів для виробництва електроенергії в умовах накладення двох аварійних ситуацій – повної втрати електропостачання АЕС і розриву трубопроводу великого діаметра циркуляційного контуру реактора.
10 липня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи". Документ, зокрема, передбачає розроблення стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об'єкта.
У грудні 2020 року Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник занесли в оновлену базу природоохоронних територій світу.