Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Табах: На початку президентства Трамп нібито дав указ Пентагону опрацювати схему, щоб НАТО прийняв Україну та Грузію
Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Юрій (Гаррі) Табах в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона заявив, що Україні однозначно необхідно йти в НАТО.
На запитання журналіста, чи чекає Альянс у себе Україну, Табах сказав: "Я не можу говорити за весь НАТО. Я знаю, що ще на початку свого президентства президент Трамп ніби дав указ – я чув від своїх товаришів – Пентагону опрацювати якусь схему, щоб НАТО прийняв Україну та Грузію. Тому це одна з причин, чому [президент РФ Володимир] Путін розпочав тут війну. 5-й параграф".
За його словами, вступ до НАТО Україні потрібен не з військового погляду, тому що у країни "досить союзників сьогодні, які будуть у коаліції з нею".
"Але з політичної та дипломатичної точки – звичайно, так. Це дає їй набагато більше сили на переговорах зі своїми сусідами, включно, звичайно, з Росією", – вважає Табах.
Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Табах: Якщо у США солдата вб'ють у бойових діях, його сім'ї виплачують мільйон доларів. Читайте повний текст інтерв'ю
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики позаблоковості.
Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.
У грудні 2019 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна та Грузія будуть членами Альянсу, але визначати точні часові межі вступу поки рано.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України у Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
5 лютого 2020 року Кабінет Міністрів схвалив річну національну програму Україна – НАТО.