Карасьов заявив, що поїздка в Москву може допомогти Бойку перехопити частину електорату Зеленського
Кандидат у президенти України, нардеп Юрій Бойко може мобілізувати виборців на свою користь після переговорів із прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим і головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Переговори нардепа, кандидата на пост президента України Юрія Бойка і голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим і головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером підняли хвилю критики серед українців із прозахідною ідеологією, а серед жителів південного сходу ця зустріч скоріше сприятиме мобілізації електорату Бойка, заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов у коментарі "Українським новинам".
“У тому, що так званий мілітаристсько-патріотичний електорат збудився і мобілізувався у своїй критиці поїздки Бойка, нічого дивного немає. У цих умовах перед першим туром потрібно було вийти з прикладними, прагматичними пропозиціями, а, головне, реалістичними обіцянками. Ось такого роду обіцянки і такого роду можливості істотно знизити ціну на газ, повернути транзит російського газу українською ГТС, що в кінцевому рахунку могло б забезпечити зниження комунальних тарифів, це може мобілізувати електорат на користь Бойка", – вважає Карасьов.
Політолог зазначив, що поїздка в Москву може допомогти Бойку перехопити частину електорату кандидата в президенти, актора Володимира Зеленського.
"Це електорат нетвердий, що вагається, сумнівається. Говорити про тверді наміри і тверду мотиваційну структуру на користь Зеленського частини електорату півдня і сходу України – передчасно. Зеленський нічого не обіцяє, і в цілому контури його програми розмиті. Швидше, це кандидат негативного ставлення до нинішньої влади, ніж кандидат якоїсь позитивної програми", – заявив експерт.
22 березня Бойко і Медведчук провели зустріч із Медведєвим і Міллером у Москві, присвячену економічним питанням. Вони обговорювали "відновлення економічних зв'язків із РФ", "співробітництво в газовій галузі та прямі контракти з постачання газу". Медведчук за підсумками переговорів заявив, що якщо з 1 січня 2020 року буде укладено новий контракт про постачання газу безпосередньо з РФ, то "зниження ціни можливе мінімум на 25%".
Служба безпеки України вже пообіцяла дати правову оцінку цим переговорам.