"Кардинально оновили рамку взаємодії". Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Європарламентом і Верховною Радою

Європарламент відкриє постійний офіс у Києві, зазначила Метсола на пресконференції зі Стефанчуком
Фото: Roberta Metsola / Twitter

Президентка Європейського парламенту Роберта Метсола та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 28 листопада підписали в Брюсселі оновлений Меморандум про взаєморозуміння між Радою та Європарламентом. Про це Стефанчук повідомив у Х (Twitter).

"Ми кардинально оновили рамку нашої взаємодії з Європарламентом, з огляду на пріоритети та нові реалії, в яких Україна живе сьогодні. Цей документ має на меті сприяти підготовці до переговорів про вступ [України до ЄС], здійсненню заходів із відновлення та відбудови", – написав Стефанчук.

За його словами, у меморандумі документально закріпили співпрацю між комітетами Ради та Європарламенту, передбачили створення "координаційної рамки для залучення потенціалу та експертизи національних парламентів країн – членів ЄС".

"Напередодні рішення, яке ухвалять наступного місяця щодо майбутнього України в ЄС, я пишаюся тим, що сьогодні ми виводимо співпрацю між Європарламентом і Верховною Радою на наступний рівень. Оновлення цього Меморандуму про взаєморозуміння зблизить наші парламенти та наші народи", – написала зі свого боку Метсола.

На спільній пресконференції, яку транслювали у Twitter Метсоли, вона наголосила, що підписання оновленого меморандуму – не лише "важливий і символічний крок" у зміцненні давніх відносин між парламентами, але також практичний спосіб, яким Європейський парламент може допомогти Україні підготуватися до вступу в ЕС.

"Це партнерство буде ще більш зміцнене нашим рішенням про започаткування постійної присутності Європейського парламенту в Києві", – сказала Метсола.

Президентка Європейського парламенту також вказала на "величезні зусилля" України та, зокрема, Верховної Ради, для вирішення всіх завдань щодо відкриття переговорів про вступ до ЄС.

"Як парламент, ми сподіваємося й очікуємо на позитивне рішення Європейської ради в грудні цього року. Насамкінець, наше послання таке: Європейський парламент і далі підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно", – запевнила вона.

Контекст:

У 2015 році Меморандум про взаєморозуміння між парламентами підписали тодішні голова Верховної Ради й президент Європейського парламенту Володимир Гройсман і Мартін Шульц. Гройсман тоді заявляв, що цей документ допоможе реформувати український парламент, а також підвищити якість імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

У березні 2021 року такий меморандум підписували також тодішні спікер Ради Дмитро Разумков і президент Європарламенту Давид-Марія Сассолі, повідомляла пресслужба Ради. Наголошували, що мета документа – "регулювання спільних рамок для парламентської підтримки та підвищення спроможності Верховної Ради".