Каспаров: 20 із гаком років путінської корупції розбестили Захід
"Треба бути об'єктивними. 20 із гаком років путінської корупції розбестили Захід. Сьогодні питання не в тому, що думає Німеччина, чи Франція, чи Канада. Питання в тому, що ми маємо неймовірну кількість корумпованих політиків. Це не тільки [колишній канцлер Німеччини Герхард] Шредер чи [експрем'єр-міністр Франції Франсуа] Фійон, наприклад, багато чинних політиків теж залучені, зав'язані на фонди, які допомагають і змушують ухвалювати незрозумілі рішення. Буквально день тому Канада відмовилася постачати в Україну зброю. І це з огляду на те, що українська діаспора може вплинути на результат виборів у Канаді. Цілком очевидно, що [прем'єр-міністр Канади Джастін] Трюдо як досвідчений політик має якісь аргументи чи зв'язки, що не дозволяють йому ухвалити очевидне рішення, яке б задовольнило його виборців", – сказав він під час обговорення загрози російського вторгнення.
Через це, вважає Каспаров, ситуація залишається підвішеною.
"[Президент РФ Володимир] Путін, звісно, хотів би уникнути війни і змусити Україну увійти у сферу свого впливу, але зрозуміло, що цього не станеться. Тому я думаю, якісь дії він зробить: визнання цього бандитського регіону на сході України, накачати його зброєю, використати вагнерівців для провокації... Щось він робитиме", – резюмував Каспаров.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною та готує вторгнення до України.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив 22 грудня, що в зоні 200 км від кордону країни перебуває 122 тис. російських військових.
У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.
Через цю ескалацію США та країни ЄС останнім часом говорять про можливі нові санкції проти Росії. Президент України Володимир Зеленський закликав США ввести санкції проти РФ до початку повномасштабного вторгнення, а не після. Проте держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що мета санкцій полягає у стримуванні російської агресії, а якщо їх ввести зараз, то це стримування припиниться.
На тлі загрози вторгнення низка країн, зокрема США, Великобританія, Польща, Литва, Естонія, Латвія, Чехія, надають Україні оборонну допомогу.