Кислиця назвав Росію "раковою пухлиною" Ради Безпеки ООН і закликав її "видалити"
Росія не має бути постійним членом Ради Безпеки ООН із правом вето. Про це 30 вересня на засіданні Ради Безпеки ООН заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, трансляцію вело Суспільне.
Кислиця виступив після голосування за резолюцію із закликом не визнавати анексії Росією окупованих територій України. Вето російського представника не дало можливості ухвалити документ.
"Ми не повинні терпіти цього нігілізму та агресії з боку постійного представника. Відсутність необхідного ставлення перетворила Росію на ракову пухлину в тілі цієї Ради Безпеки. Її необхідно видалити, перш ніж ціла система ООН отримає метастази. Уже час діяти. І якщо ця рада нездатна діяти з Росією, тоді ваш обов'язок – діяти без неї", – сказав постпред України при ООН.
Кислиця подякував представникам 10 країн, які під час голосування "продемонстрували свою готовність діяти як відповідальні та віддані члени Ради Безпеки" ООН, – Албанії, Франції, Гані, Ірландії, Кенії, Мексиці, Норвегії, ОАЕ, Великобританії і США.
Росія займає місце СРСР серед постійних членів Ради Безпеки ООН і має право вето. Кислиця в інтерв'ю "Європейській правді" пояснював, що РФ – єдина держава, яка обійшла процедуру прийняття в ООН і Радбез ООН.
Контекст:
Із 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей провели псевдореферендуми про "приєднання" цих регіонів до Росії: люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, зокрема у квартирах, на вулицях і в наметах на ринках.
Україна й міжнародна спільнота заздалегідь заявили, що не визнають результатів цього незаконного голосування і воно не матиме жодної юридичної сили з погляду міжнародного права.
Після оголошення "результатів" псевдореферендумів низка країн, зокрема Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія, Ізраїль, заявили про невизнання результатів псевдореферендумів. Великобританія першою серед західних країн ввела санкції.
29 вересня президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету та незалежності" Запорізької та Херсонської областей України ("незалежність" "ЛДНР" Росія визнала 21 лютого).
30 вересня Путін підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.