Через вето РФ Радбез ООН не зміг ухвалити резолюцію про невизнання анексії Росією території України

Проти проголосував лише один член Радбезу ООН
Фото: MFA of Ukraine / Twitter
30 вересня Рада Безпеки ООН не підтримала запропонованої Сполученими Штатами й Албанією резолюції із закликом не визнавати анексії Росією окупованих територій України. Трансляцію засідання вело Суспільне.

10 членів Радбезу проголосували "за", один – Росія – "проти", ще чотири члени – Бразилія, Індія, Габон та Китай – утрималися.

Голос "проти" від постійного члена Радбезу ООН Росії був як вето на це рішення.

Після голосування представниця Албанії Албана Даутларрі назвала це "ще одним темним днем" для ООН, її Ради Безпеки і для всього світу.

"Знову Росія неправильно скористалася унікальним привілеєм, який гарантує їй Статут ООН. Своїми діями Росія рве цей Статут на шматки і не дає постійним учасникам підтримати мир і безпеку й дотримуватися міжнародного закону не блокувати діяльності ради, коли ця діяльність потрібна світу", – заявила вона.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Із 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей провели псевдореферендуми про "приєднання" цих регіонів до Росії: люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, зокрема у квартирах, на вулицях і у наметах на ринках.

Україна й міжнародна спільнота заздалегідь заявили, що не визнають результатів цього незаконного голосування і воно не матиме жодної юридичної сили з погляду міжнародного права.

Після оголошення "результатів" псевдореферендумів низка країн, зокрема Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія, Ізраїль, заявили про невизнання результатів псевдореферендумів. Великобританія першою серед західних країн ввела санкції.

29 вересня президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету та незалежності" Запорізької і Херсонської областей України ("незалежність" "ЛДНР" Росія визнала 21 лютого).

30 вересня Путін підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей.