Кива розповів, як він був "мало не правою рукою Яроша"

Кива: Я, мабуть, був у сотні перших, хто потрапив на Донбас зі зброєю в руках. Керував рядом рятувальних операцій
Фото: Фото: mvs.gov.ua (архів)
Нардеп від "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Кива розповів, як воював на Донбасі у складі "Правого сектору". Про це він говорив в інтерв'ю "Телеграфу", опублікованому 16 грудня.

"У 2014 році, як кажуть, ви були мало не правою рукою [колишнього лідера "Правого сектору" Дмитра] Яроша. Це правда?" – запитав журналіст. "Так", – відповів Кива.

Він пояснив, що у 2014 році "Правий сектор" був одним із найбоєздатніших підрозділів та організацій.

"Ми тоді отримували вал інформації, що буквально сипалася нам на голови. Що війська чужої держави перетнули державний кордон моєї країни, анексували Крим. Я був вихований у найкращих традиціях захисника своєї батьківщини, тому взяв у руки зброю. А оскільки "Правий сектор" був одним із найбоєздатніших підрозділів, то я опинився там", – сказав Кива.

Він підкреслив, що "чесно відслужив на Донбасі у найскладніші періоди".

"Я, напевно, був у сотні перших, хто потрапив на Донбас зі зброєю в руках. Керував рядом рятувальних операцій. Із Вуглегірська вивів [Олександра] Фацевича, нинішнього заступника начальника Національної поліції, тоді командира батальйону "Світязь". 72 людини вивели з оточення, коли за великим рахунком на них поставили хрест. 1,5 тис. цивільних осіб вивезли, організували евакуацію та вивезли з Дебальцевого", – розповів Кива.

Він зазначив, що його слова підтверджують нагородні листи, підписані начальником штабу АТО.

За минулі роки позиція Киви щодо Донбасу дуже змінилася, зазначив "Телеграф". Сам Кива пояснив, що після того, як він повернувся до "мирної частини країни" і "піднявся службовими сходами", у нього з'явилося більше інформації і виникли запитання, чому Крим віддали без жодного пострілу, а щодо східного регіону нібито "взяли в руки зброю і почали відпрацьовувати”. Він пояснив це тим, що "просто було вигідно тоді відрізати східний регіон, тому що [політику Петру] Порошенку потрібна була перемога в один тур" (на час оголошення АТО у квітні 2014 року до виборів президента залишалося ще понад місяць).

На думку Киви, політики тоді "були зобов'язані знаходити точки компромісу, сідати за стіл і намагатися все вирішити мирним шляхом, але одних просочили ненавистю до інших, зіштовхнули лобами, полилася кров і там уже хер розбереш, хто за що боровся".

Контекст:

У 2014 році Росія окупувала Крим та розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти і докази.