Кличко: Треба визнати, що за Авакова був закладений фундамент для кардинальних змін у правоохоронній сфері України
Арсен Аваков, обіймаючи посаду міністра внутрішніх справ України, "заклав фундамент" для істотних змін у правоохоронній сфері країни. Таку думку на своїй сторінці у Facebook 15 липня висловив мер Києва Віталій Кличко.
"Понад сім років він очолював відомство, роботу якого довелося, за великим рахунком, вибудовувати з нуля. Почати реформу і трансформацію правоохоронних органів, створити Національну і патрульну поліцію. Забезпечувати правопорядок в країні, яка сім років протистоїть російській агресії", – сказав Кличко.
Водночас він зазначив, що у МВС, як і в роботі інших державних установ, "не все ідеально".
"Викликів іще багато і є над чим працювати. Але у 2014 році за часів міністра Авакова був закладений фундамент для кардинальних змін у правоохоронній сфері. І це треба визнати. У мене як мера столиці завжди були ділові й конструктивні відносини з міністром Арсеном Аваковим і я хочу щиро подякувати йому за це", – підкреслив Кличко.
На його думку, наступний глава МВС має продовжити реформу у правоохоронних органах і не допустити, щоб вони стали "інструментом у політичній боротьбі".
Контекст:
13 липня Аваков подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ. 15 липня його звільнення підтримала Верховна Рада. За даними ЗМІ, подати у відставку Авакова попросив президент України Володимир Зеленський.
Президент запропонував лише одного кандидата на посаду міністра – народного депутата від "Слуги народу", голову комітету з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського. Сам Монастирський підтвердив, що претендуватиме на цю посаду, заявивши, що "йде на жертву". Планують, що за його призначення Рада проголосує 16 липня.
Аваков очолював МВС із лютого 2014 року. Він був у складі урядів Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.
У жовтні 2019 року Зеленський заявляв, що в новому уряді у Авакова є випробувальний строк. У травні 2020 року Зеленський назвав Авакова "потужним міністром" і заявив, що той має довести до кінця розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
Улітку 2020 року в Києві та інших містах України відбулася серія протестів, учасники яких вимагали відставки Авакова. Мітингувальники, зокрема, висловлювали претензії до роботи правоохоронців у розслідуванні справ про вбивства Шеремета та херсонської активістки Катерини Гандзюк, вказували на останні резонансні злочини, які сталися в Україні, зокрема на зґвалтування жінки в Кагарлику Київської області, у якому підозрюють співробітників поліції, критикували реформу поліції.
Тоді нардепи із фракцій "Голос" і "Слуга народу" зареєстрували проєкт постанови про звільнення Авакова. У Раді його не розглядали.