Климпуш-Цинцадзе: Якщо Україна не зреагує на заклик припинити поставки з БелАЕС, це буде означати розворот у бік РФ, а не Європи

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі несумісний із планами щодо інтеграції України в ЄС
Фото: slovoidilo.ua
Якщо Україна дійсно планує інтегруватися в Європейський союз, необхідно відмовитися від постачання електроенергії з побудованої Росією Білоруської АЕС та з Росії безпосередньо, заявила нардепка від "Європейської солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У разі, якщо президент України Володимир Зеленський проігнорує заклик Литви зупинити імпорт електроенергії з Білоруської атомної електростанції, це означатиме відмову від партнерства з Євросоюзом і розворот зовнішньої політики країни в бік Росії. Про це заявила в ефірі телеканала "Україна 24" нардепка від "Європейської солідарності", голова парламентського комітету з питань інтеграції України до Європейського союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Якщо ми адекватно не зреагуємо на заклик президента Литви, то це буде означати, що Україна попри свої гасла і попри гасла очільників країни все ж таки розвертає свій корабель у бік Російської Федерації, а не в бік Європи і не в бік таких наших стратегічних партнерів, як Литва", – підкреслила політикиня.

Вона переконана, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі несумісний із планами щодо інтеграції України в ЄС.

"Ми повинні, якщо розраховуємо на своїх друзів і якщо плануємо дійсно інтегруватися в Європейський союз, відмовитися від цих поставок електроенергії з російської Білоруської АЕС та з Росії безпосередньо", – додала нардепка.

Климпуш-Цинцадзе звернула увагу, що Кабінет Міністрів і депутати більшості не поспішають виправити помилку й заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Вона припустила, що це відбувається через тиск лобістів.

19 березня президент Литви Гітанас Науседа під час виступу у Верховній Раді закликав Україну припинити імпорт електроенергії з Білоруської АЕС.

18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня зупинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

1 лютого на сайті НЕК "Укренерго" з'явилася інформація, що Україна поновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними "Інтерфакс-Україна", двом українським компаніям надали доступ до імпорту.

Із 3 січня 2021 року Україна поновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС в місті Островець. 2019-го народний депутат від "Європейської солідарності", член комітету Верховної Ради з питань енергетики Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може бути приховане непряме постачання з Росії.