Литва сподівається на введення санкцій проти покупців електроенергії Білоруської АЕС – експосол
Литва домагається введення міжнародних санкцій щодо Білоруської АЕС та її контрагентів, серед яких можуть виявитися українські компанії-імпортери, зокрема "Інтерпайп" Віктора Пінчука, заявив експосол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас в ефірі телеканала "Україна 24".
"Я не тільки дуже сподіваюся [на введення санкцій], але я знаю, що Литва дуже багато працює в цьому напрямі. Чи буде результат – я сподіваюся, що буде", – повідомив він.
Дипломат зазначив, що цивілізованим країнам не потрібно купувати ядерну енергію електростанції в Островці, оскільки ця станція є небезпечною.
"Ми не повинні піднімати ядерну електричну енергію з Білорусі, з Островецької ядерної станції, тому що ця станція небезпечна. І головне – не пропускати цю електроенергію у Європу. Потрібно просто бойкотувати і блокувати це", – додав Вайтекунас.
19 березня президент Литви Гітанас Науседа під час виступу у Верховній Раді закликав Україну припинити імпорт електроенергії з Білоруської АЕС.
18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
1 лютого на сайті НЕК "Укренерго" з'явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними "Інтерфакс-Україна", дві українські компанії здобули доступ до імпорту.
З 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС в місті Островець. У 2019 році Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може стояти непряме постачання з Росії.