Колесніков: Усі політики, які воювали з медіа, закінчували або погано, або дуже погано

Колесніков заявив, що жоден із п'яти попередніх президентів України "не дозволяв собі займатися закриттям телеканалів"
Фото: Борис Колесников / Borys Kolesnikov / Facebook
Лідер партії "Україна – наш дім" Борис Колесніков у ефірі телеканала "Прямий" 10 лютого прокоментував ситуацію, пов'язану з можливим закриттям каналу "Наш". Відео виступу опубліковано на сторінці Колеснікова у Facebook.

"Сьогодні телеканал "Наш" зазнає нападок, погроз і тиску з боку РНБО. Скажімо правду. Головою РНБО є президент України, а секретар Олексій Данілов лише організовує порядок денний засідань. Його функція – суто технічна", – заявив політик.

Він додав, що жоден із п'яти попередніх президентів України "не дозволяв собі займатися закриттям телеканалів".

"Простежується тенденція: багато опозиційних каналів звинувачують у тому, що вони нібито публікували секретні матеріали і за це їх треба позбавити ліцензій. Ви можете собі уявити, щоб у ситуації з витоком секретної інформації від колишнього аналітика АНБ США Едварда Сноудена американська влада звинуватила не його, а Washington Post, CNN чи NBS? За таке провідні американські ЗМІ зробили б із силових відомств "котлету по-київськи", – вважає Колесніков.

Він запропонував завжди керуватися законами й не скочуватися до ручного управління.

"Я хочу нагадати, що всі політики, які воювали з медіа, закінчували або погано, або дуже погано. Свобода слова є недоторканною. Це – основа демократії!" – заявив Колесніков.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення 10 лютого призначила позапланові перевірки шести загальнонаціональних телеканалів через поширення ними відомостей, які містять державну таємницю. Ідеться про "Україну", "5 канал, "Прямий", "Україну 24", "Еспресо" та "4 канал". Перевірки відбудуться з 25 лютого до 12 березня.

1819 листопада 2021 року телеканали показали листа колишнього начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василя Бурби від 22 червня та звіт начальника спеціального резерву ГУР МО полковника Юрія Семенюка про проведення спецоперації "Авеню".

Журналістка Яніна Соколова 18 листопада 2021 року опублікувала у Facebook документи про підготовку спецоперації під кодовою назвою "Авеню" із затримання бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер", зокрема щодо перенесення її фінального етапу після рішення "вищого військово-політичного керівництва" України.

Контекст:

Телеканал "Наш", створений на базі жіночого телеканала Maxxi TV, лідер партії "Наші" Євгеній Мураєв запустив у прямий ефір 7 листопада 2018 року. Назва телеканала співзвучна із назвою партії "Наші", яку Мураєв очолив у вересні 2018 року.

Повноцінне мовлення телеканала "Наш" розпочалося в листопаді 2018 року. Офіційним власником телеканала був батько Євгенія Мураєва Володимир Мураєв, який помер наприкінці 2020 року. За даними Kharkiv Today, зараз кінцева бенефіціарка каналу – мати політика Ольга Мураєва. Вона також є бенефіціаркою ТОВ "Наша Прага" (логотип Maxxi TV), про це свідчать дані Opendatabot.

Канал неодноразово потрапляв у скандали через проросійський порядок денний. Улітку 2021 року політик заявив, що передає управління телеканалом "Наш" колективу.

Служба безпеки України готує документи для санкцій на телеканал "Наш". Про це 27 січня 2022 року повідомила "Українська правда" із посиланням на джерела у правоохоронних органах. За даними джерел видання, СБУ зафіксувала випадки антиукраїнської пропаганди на телеканалі й готує відповідне подання до Ради національної безпеки і оборони.