Колишній підлеглий Ситника заявив, що той "зливав" інформацію фігурантам розслідувань
Голова підрозділу детективів НАБУ у 2016–2020 роках Олександр Карєєв заявив, що пропонував директору Національного антикорупційного бюро України Артемові Ситнику пройти перевірку на детекторі брехні, але той не погодився.
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник та інші високопосадовці НАБУ передавали фігурантам розслідувань інформацію про майбутні слідчі дії і зривали в такий спосіб спецоперації, заявив 4 листопада в ефірі телеканала "Наш" голова підрозділу детективів НАБУ у 2016–2020 роках Олександр Карєєв.
"Починаючи із 2017 року я став помічати, що пан Ситник є нечистоплотгним по відношенню до займаної посади. Це підтвердилося конкретними фактами – "злиття" інформації про заплановані обшуки, негласні слідчі розшукові дії в рамках кримінальних проваджень, підігравання фігурантам кримінальних проваджень, лобіювання їхніх інтересів, використанням адмінресурсу і свого кумівського оточення, яке зайняло найвищі посади як у керівництві НАБУ, так і у Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі, із метою протидії розслідуванню", – перерахував колишній керівник підрозділу.
Він нагадав про справу ексголови Держфіскальної служби Романа Насірова, якому детективи НАБУ вручали підозру у клініці "Феофанія" і якого там же затримували.
"У березні 2017 року я прийшов у кабінет до Ситника. Там був керівник управління внутрішнього контролю. Я довів йому інформацію з конфіденційних джерел, що напередодні затримання пана Насірова певна службова особа керівної ланки НАБУ "злила" інформацію щодо планованого дня затримання Насірова. Напередодні затримання в ресторанному комплексі "Імперія" службова особа НАБУ мала зустріч із колишнім керівником оперативного управління ДФС і під час цієї зустрічі повідомила про заплановану спецоперацію із затримання Насірова. Із цієї причини Насірова затримували не в кабінеті, а на лікарняному ліжку у "Феофанії". Також я повідомив, що, можливо, цій особі з НАБУ передається щомісячна неправомірна вигода в розмірі $50 тис. від співробітників ДФС із метою забезпечити "кришування" і невтручання НАБУ в корупційні схеми ДФС. Також я повідомив, що цим податківцем будується будинок у котеджному містечку віп-класу Riviera Village. Замість того, щоб відреагувати на інформацію про корупцію, Ситник усе розповів тій службовій особі", – стверджує Карєєв.
Він переконаний, що Ситник бере участь у системних корупційних діях, у які також залучені посадові особи органів прокуратури.
"Фігуранти розслідування замаху на рейдерське захоплення агрохолдингу "Агрейн" через дружину Ситника Ганну звернулися до нього, щоб Ситник посприяв зупиненню розслідування. Після цього на стороні фігурантів з'явився адвокат Денис Сидоренко, який разом із Ситником працював в адвокатському об'єднанні "Юридичні гарантії". Після цього детектив мого підрозділу йде вручати повістку одному з керівників органів прокуратури, який теж фігурував у розслідуванні. У прокуратурі детектива сприйняли як людину Ситника, і в ході розмови детектив дізнався, що Ситник присилав Дениса Сидоренка до цього керівника органу прокуратури з метою узгодити план протидії розслідуванню, тому що службові особи прокуратури також були фігурантами цього кримінального провадження", – розповів колишній співробітник НАБУ.
Він додав, що, коли письмово доповів про всі ці факти, його звільнили. І запропонував Ситнику пройти перевірку на детекторі брехні.
"Я все це документально відображав і направляв в управління внутрішнього контролю та Ситнику. А 4 жовтня я запропонував Ситнику пройти поліграф по фактах "злиття" інформації. Ситник не погодився. Він тричі тестував мене на поліграфі, але сам жодного разу не проходив. Я впевнений, що він його не пройде" , – вважає Карєєв.
Карєєв виграв в Окружному адміністративному суді Києва справу, у межах якої оскаржував своє незаконне звільнення. НАБУ поки що не виконало рішення ні в частині відновлення Карєєва на посаді, ні в частині звільнення самого Ситника, зазначає агентство УНІАН.