Команда Зеленського хоче створити медіахолдинг із телеканалів "Дом", "Рада" та "24 канал" – ЗМІ

Інформаційну підтримку нардепів від "Слуги народу" хочуть посилити, пише "Телеграф"
Фото: pixabay.com
Команда президента України Володимира Зеленського зацікавлена у створенні медіахолдингу, до якого б увійшли державні телеканали "Дом" і "Рада", а також приватний "24 канал". Про це із посиланням на джерела серед народних депутатів поінформував 30 листопада "Телеграф".

За даними видання, метою появи такого медіаресурсу є посилення інформаційного супроводу діяльності монобільшості у Верховній Раді – фракції "Слуга народу".

"За задумом команди президента, телеканал "Рада" має стати повноцінним телеканалом новин, на кшталт закритих NewsOne і "112 Україна". У несесійні тижні там планують робити ток-шоу, включення та повноцінне мовлення, як у інших каналів. Для цього планують залучати продакшн із боку", – сказав один зі співрозмовників "Телеграфа".

У телеканала "Дом" для серйозного охоплення глядачів не вистачає покриття – його транслюють переважно на окуповані території.

Інший співрозмовник зазначив, що консультує владу щодо цього питання медіаменеджер Олексій Семенов, який створював телеканали NewsOne, "112 Україна" та "Прямий".

За даними видання, "24 канал", який пов'язують із мером Львова Андрієм Садовим, до такого холдингу може увійти неформально.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив "Телеграфу", що на телеканал "Рада" "справді чекає масштабна реорганізація" і цим займається перший віцеспікер парламенту, колишній голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Те, що відбувається, видання пов'язує з декларованою Зеленським боротьбою з олігархами.

Контекст:

Верховна Рада 23 вересня ухвалила закон Зеленського про олігархів. За документ проголосувало 279 народних депутатів за 226 необхідних. 4 листопада закон підписав спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, після нього документ підписав президент.

Згідно із законом, олігарх відповідає щонайменше трьом із таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації (зокрема інтернет-ЗМІ); є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінантне) становище на загальнодержавному товарному ринку та протягом одного року поспіль підтримує чи посилює це становище; вартість активів перевищує мільйон прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року.

У разі внесення бізнесмена до реєстру олігархів йому буде заборонено брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії. Крім того, чиновники мають повідомляти про контакти з олігархами, а самі бізнесмени – подавати декларацію до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішення про занесення до реєстру олігархів ухвалюватиме Рада національної безпеки і оборони, вносити до цього списку можуть за поданням Кабінету Міністрів, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки України або Антимонопольного комітету України.

В останні дні загострилися стосунки Зеленського з найбагатшим українським бізнесменом Рінатом Ахметовим, журнал "Forbes Україна" оцінює його статки в $7,6 млрд. Зокрема, на телеканали Ахметова перестали ходити представники влади, звинувативши канали в поширенні фейків, маніпуляцій та "публічних безпідставних образах тих, хто заважає олігарху".