Комітет ВР розкритикував проєкт про економічний паспорт як корупційний та антиконституційний

6 грудня 2021 року Зеленський подав проєкт закону до парламенту
Фото: depositphotos.com
Народна депутатка від партії "Європейська солідарність" Ірина Фріз повідомила, що альтернативні законопроєкти парламентському комітету з питань антикорупційної політики розглянути не вдалося, оскільки представники "Слуги народу" пішли із засідання. Про це вона написала у своєму Facebook 22 лютого.

"Щойно комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики визнав законопроєкт президента України [Володимира] Зеленського про економічний паспорт українця таким, що порушує Конституцію, містить корупційні ризики й не відповідає антикорупційному законодавству. На жаль, ми не встигли розглянути альтернативні законопроєкти, тому що представники монобільшості в комітеті покинули оперативно засідання, що призвело до втрати кворуму", – повідомила Фріз.

Скріншот: Ірина Фріз – Iryna Friz / Facebook

Контекст:

1 грудня під час виступу на засіданні Верховної Ради президент України Володимир Зеленський анонсував запровадження економічного паспорта українця.

"Ми проголосували закон №5600, який збільшує ренту та плату за використання природних ресурсів України. Ми направимо ці кошти саме на наших дітей... Ця плата за використання наших, українських надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України. По досягненні повноліття наші діти зможуть використати ці гроші для здобуття освіти в Україні або купівлі житла в Україні. Завдяки цим законам наші – чи когось – олігархи стануть інвесторами в майбутнє наших дітей. Я їх вітаю", – сказав Зеленський.

За даними голови парламентської фракції "Голос" Ярослава Железняка, 2021 року рента за користування надрами загальнодержавного значення становила 35,2 млрд грн, 2022-го планують, що ця сума становитиме 41 млрд грн. Дітей віком до 14 років у країні 7,5 млн, нагадав нардеп.

2 грудня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що після запровадження економічного паспорта діти, народжені в Україні, отримуватимуть від рентних платежів $10–20 тис. на свої рахунки.

6 грудня 2021 року Зеленський подав проєкт закону до парламенту, його зареєстровано за №6394.

Комітет із питань фінансової, податкової та митної політики ВР підтримав законопроєкт 20 січня 2022 року, але до порядку денного сесії його не додали.