Комусь важливо прибрати з НАБУ Гізо Углаву, який є своїм для західних партнерів – експерт
Штучне нагнітання конфлікту між Національним антикорупційним бюро України і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, а також усунення від виконання обов'язків першого заступника директора бюро Гізо Углави спрямовані на підрив довіри до всієї антикорупційної системи України, заявив у коментарі Oboz.ua політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.
За його словами, хтось навмисно підриває репутацію НАБУ напередодні першого міжнародного аудиту відомства, який мають провести у вересні. Це буде перший аудит із моменту створення бюро у 2015 році.
"Не виключаю: комусь дуже важливо прибрати звідти людину, яка для партнерів вважається своєю", – сказав Клочок.
Експерт нагадав, що скандал в антикорупційних органах розпочався з обшуку в одного з детективів НАБУ у справі про витік інформації в межах одного з кримінальних проваджень. Антикорупційні відомства не розкривали подробиць справи і прізвищ фігурантів, натомість це зробили активісти-антикорупціонери. За словами Клочка, вони, не маючи доказової бази, самостійно призначили головним відповідальним за витоки інформації в НАБУ Гізо Углаву, першого заступника директора бюро.
"Гізо Углава – людина, яку у професійних колах називають одним із батьків-засновників НАБУ. Його призначення відбулося під повним контролем західних партнерів. І станом на зараз він є останнім носієм інституційної пам'яті того Національного антикорупційного бюро, яке було створене під контролем міжнародних партнерів у 2015 році", – заявив Клочок.
Через можливий конфлікт інтересів Углава за власним бажанням попросив усунути його від виконання обов'язків першого заступника, хоча він навіть не є фігурантом у справі щодо "зливу", додав експерт.
"Інформаційний шум, який розгорнувся на тлі скандалу про можливий витік інформації з НАБУ, уже не зупинити. Але в мене є застереження: давайте все-таки зупиняти", – сказав політолог і зазначив, що кінцева мета замовників кампанії проти НАБУ – це зламати ефективність антикорупційних органів.
Клочок переконаний, що одним із небагатьох важливих досягнень України є створення системи антикорупційних органів, і руйнування антикорупційної системи стане однією з найбільших втрат для держави.