Конгрес просить розвідку оцінити ризики для США в разі припинення допомоги Україні – ЗМІ

Доповідь має бути готова протягом 90 днів після підписання оборонного бюджету США
Фото: ЕРА

Конгрес доручив американській розвідці спрогнозувати ризики для безпеки США, якщо Вашингтон припинить допомагати Києву в боротьбі з агресією Росії. Про це 12 грудня пише американське видання The Hill.

Законодавці замовили доповідь "Оцінка ймовірного перебігу війни в Україні" директору Національної розвідки, директору Розвідувального управління міноборони й директору Центрального розвідувального управління. Документ має спрогнозувати ефективність українських сил оборони в умовах американської підтримки й без неї, а також – зважаючи на ймовірне скасування дозволу використовувати далекобійну зброю зі США по території РФ.

Конгресмени просять спецслужби прорахувати вплив на американські інтереси теоретичної поразки України, включно зі здатністю РФ на подальшу агресію, а також схожі плани Китаю, Ірану й Північної Кореї, ідеться у статті.

Доповідь має бути готова протягом 90 днів після затвердження 11 грудня законопроєкту про асигнування на потреби національної оборони на 2025 рік (NDAA). Її не буде засекречено, але передбачають, що деякі програми матимуть обмежений доступ, ідеться у статті.

Поки незрозуміло, як у прогнозі буде враховано думки нинішніх глав спецслужб і тих, кого призначить після інавгурації 20 січня обраний президент Дональд Трамп, зазначає The Hill. Наприклад, на посаду керівника Нацрозвідки він запропонував колишню конгресвумен-демократку Тулсі Габбард, яка була проти допомоги Україні й вторувала російській пропаганді.

Контекст:

У проєкті NDAA, який 11 грудня затвердила Палата представників США, немає положення про продовження строку дії закону про лендліз для захисту демократії в Україні. Про це повідомила у Facebook того самого дня амбасадорка України у США Оксана Маркарова. Рішення підтримав 281 конгресмен, проти голосувало 140 законодавців (16 республіканців і 124 демократи). Законопроєкт має схвалити Сенат США, на голосування очікують наступного тижня.