Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає Основному закону, законопроект про перейменування Дніпропетровської області
Згідно із законопроектом, ухваленим Верховною Радою, Дніпропетровську область перейменують на Січеславську. Конституційний Суд України дійшов висновку, що зміна назви області не передбачає обмеження прав і свобод громадян та не спрямована на порушення територіальної цілісності України.
Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає Основному закону, законопроект про перейменування Дніпропетровської області, повідомила 3 квітня прес-служба суду.
У Конституційному Суді нагадали, що до суду надійшло конституційне звернення Верховної Ради щодо надання висновку стосовно відповідності законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську вимогам ст. 157 і 158 Основного закону.
Суд дійшов висновку, що запропонована зміна назви області не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод громадян, не спрямована на ліквідацію незалежності чи порушення територіальної цілісності України.
"Конституційний Суд України констатує, що законопроект відповідає вимогам ст. 157 і 158 Конституції України. Висновок Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено", – ідеться в повідомленні.
19 травня 2016 року Верховна Рада перейменувала обласний центр Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування відбуваються в межах декомунізації, яка почалася в Україні у 2015 році.
20 листопада 2018 року Верховна Рада відхилила постанову про внесення до порядку денного законопроекту №8329 про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську і передання його до Конституційного Суду.
21 листопада президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради України законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську.
7 лютого 2019 року народні депутати занесли до порядку денного законопроект про внесення змін до Конституції України про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську і передали документ у Конституційний Суд.