Органи контролю тільки й робили, що вибивали з бізнесу гроші. Але мораторій на перевірки підприємств – це не вихід – економіст Кухта
Поки в Україні діє мораторій на раптові перевірки підприємств, у країні необхідно впровадити європейську систему державного контролю, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник керівника стратегічної групи радників із підтримання реформ при Кабінеті Міністрів, економіст Павло Кухта.
Мораторій на проведення перевірок українських підприємств уводили тимчасово, щоб знизити тиск на малий бізнес, заявив виданню "ГОРДОН" заступник керівника стратегічної групи радників із підтримання реформ при Кабінеті Міністрів, економіст Павло Кухта, коментуючи пропозицію прем'єр-міністра Володимира Гройсмана повернути Держслужбі з питань праці право на раптові перевірки підприємств.
"Раніше у нас кожен орган контролю приходив до бізнесу і збирав із нього данину. У цьому і була проблема, яка призвела до мораторію. Тобто виникла потреба швидко зняти тиск із малого бізнесу. З іншого боку – ці органи мають працювати, адже необхідний контроль. Це нормально. Просто органи контролю тільки й робили, що вибивали з бізнесу гроші. Але мораторій на перевірки підприємств – це не вихід. Наприклад, якщо підприємства перестануть контролювати, то вони не будуть приділяти уваги питанням екології. Тому нам потрібно налагодити роботу органів контролю, а не забороняти перевірки підприємств", – зазначив економіст.
На його думку, ініціатива глави Кабміну не пов'язана з бажанням повернутися у питанні контролю бізнесу до рівня 2012 року.
"Було ухвалено закон про державний контроль. У роботу введено інформаційну систему – план перевірок відкритий і доступний. Інспектори вже не зможуть робити все, що захочуть. Звичайно, я не відкидаю, що можуть виникнути якісь проблеми і якийсь орган контролю знову потрапить під дію мораторію. Тому наразі мораторій на перевірки діє, нам потрібно запровадити нормальну європейську систему державного контролю з прозорими процедурами і жити як нормальна країна. Повернення перевірок не означає, що ми знову опинимося у 2012 році. Прем'єр-міністр цього точно не хоче", – підкреслив Кухта.
31 січня Гройсман заявляв, що Службу безпеки України, Нацполіцію, податкову міліцію та прокуратуру необхідно позбавити повноважень перевіряти бізнес. Водночас із грудня 2017 року правоохоронці зобов'язані фіксувати на відео обшуки на підприємствах.
Гройсман також зазначав, що уряд напрацював разом із Радою пакет із 35 законів, необхідних для створення нормальних умов для розвитку національного бізнесу в Україні.