Козак оскаржує у Верховному Суді введені проти нього санкції
Верховний Суд отримав ще один позов, що оскаржує указ президента України Володимира Зеленського про санкції проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака і телеканалів із пулу нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука.
Народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Тарас Козак оскаржує у Верховному Суді указ, яким проти нього запроваджено санкції. Про це 25 лютого поінформувала пресслужба суду на своїй сторінці у Facebook.
"24 лютого до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшов позов, яким оскаржується указ президента України [Володимира Зеленського] від 2 лютого 2021 року №43/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", а саме додатка №1, згідно з яким застосовано санкції до позивача Козака", – ідеться в повідомленні.
Це не перший позов, який надійшов до суду щодо оскарження указу Зеленського про санкції. Раніше суд отримав ще три позовні заяви.
У суді розповіли, що постановою від 9 лютого позовну заяву громадянина залишено без руху й установлено позивачеві 10-денний строк для усунення недоліків. Постановою від 9 лютого відмовлено у відкритті провадження.
11 лютого суд ухвалив постанову про відкриття провадження за позовом громадянина. Розгляд провадження заплановано на 15 березня 2021 року, зауважує суд.
Постановою від 16 лютого позовну заяву ТОВ "Новини 24 години" залишено без руху для усунення недоліків.
Суд постановою від 23 лютого також продовжив на 10 днів (від дня вручення копії постанови) строк на усунення недоліків за позовом ТОВ "Телерадіокомпанія "Нові комунікації".
Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо Козака і належних йому телеканалів "112 Україна", ZIK, NewsOne. За даними видання ZN.UA, санкції проти Козака і пов'язаних із ним юридичних осіб ввели після розслідування спецслужб, під час якого встановили схеми з постачанням вугілля з окупованих територій України.
Санкції передбачають позбавлення ліцензій "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припиняють строком на п'ять років. Провайдери одразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про "політичну розправу" і пообіцяли боротися "за своє право мовити для українців".
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що йдеться про канали з так званого пулу голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука. Їх "досить активно й часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні", підкреслив Подоляк.
Блокування "112 Україна", ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслила прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.
Козак придбав NewsOne і "112 Україна" наприкінці 2018 року, ZIK – улітку 2019-го. Зеленський 2019 року заявляв, що Козак і Медведчук – це "одна історія" в контексті володіння українськими телеканалами.