Кравчук, Кучма і Ющенко закликали Порошенка оголосити 2018-й роком утвердження державної мови в Україні
Перший, другий і третій президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко зазначили, що реалізація ініціативи нинішнього глави держави Петра Порошенка щодо затвердження 2017-го роком англійської мови в Україні дала результати для розвитку науки, культури, "утвердження України у світі та незмінності євроінтеграційних прагнень".
Екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко написали лист до нинішнього глави держави Петра Порошенка із закликом зробити 2018-й роком утвердження державної мови в Україні. Відповідний лист опублікувала Gazeta.ua.
Колишні президенти зазначили, що реалізація ініціативи Порошенка щодо затвердження 2017-го роком англійської мови в Україні дала результати для розвитку науки, культури, "утвердження України у світі та незмінності євроінтеграційних прагнень".
"В умовах гібридної агресії проти нашої держави, загрози порушення цілісності її території надзвичайно важливим об'єднуючим фактом протидії цьому є утвердження державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України", – ідеться в листі.
Кравчук, Ющенко і Кучма нагадали, що президент згідно з Конституцією України є гарантом її суверенітету і повинен розвивати й підтримувати державні процеси.
"Саме тому звертаємося до вас із проханням підтримати ініціативу щодо оголошення 2018-го роком утвердження державної мови. Із непохитною твердістю стверджуємо, що цей крок зміцнить фундамент української державності в такий буремний час нашої історії, сприятиме консолідації суспільства і покаже нашим іноземним партнерам нашу твердість і впевненість у власних ідеалах", – заявили колишні президенти України.
Згідно зі ст. 10 Конституції України, державною мовою в країні є українська.
"Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування", – зазначено в Основному законі.