Кравчук: Із двовладдям у країні потрібно покінчити. У цьому плані Гройсман має рацію
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман демонструє терпіння щодо глави держави Петра Порошенка, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" перший президент України Леонід Кравчук.
Ініціатива прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана про необхідність визначитися з формою правління держави є обґрунтованою, оскільки в країні не може бути двовладдя, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" перший президент України Леонід Кравчук.
"Зараз у нас начебто парламентсько-президентська Конституція. Але як би ми не намагалися, у підсумку все одно виходить комуністична партія. Ми маємо двовладдя, два центри влади – президент і уряд. І вони ніяк не можуть узгодити свої дії відповідно до Конституції України. Я вважаю, що з двовладдям у країні потрібно покінчити. У цьому плані Гройсман має рацію. Але є один нюанс. Україна має бути парламентською або президентською республікою. А поки, що б не було написано в Конституції, президенти України намагалися взяти всю владу у свої руки. У нас усі хочуть бути вождями, хочуть бути недоторканними або дуже недоторканними", – зазначив Кравчук.
На його думку, глава Кабміну терпляче ставиться до нинішнього глави держави Петра Порошенка.
"Гройсман демонструє терпіння щодо Порошенка. Але ось ця заява – перший дзвіночок. Щоб мати парламентсько-президентську чи президентсько-парламентську країну, необхідна висока політична культура. Потрібно дотримуватися Конституції, а не перетворювати її на ганчірку. І відповідально ставитися до законів. Але, на жаль, в Україні все зовсім не так. Чиновники дозволяють собі не виконувати вимог Конституції. Держава 26 років живе в конвульсіях, тому що незрозуміло, хто в нас керує країною. Так далі бути не може", – підкреслив Кравчук.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду заявив про необхідність визначити сфери відповідальності і компетенції в усіх рівнях влади.
"Нам треба нарешті ухвалити рішення: ми все ж парламентсько-президентська країна чи президентсько-парламентська", – сказав глава Кабміну.
Україна є парламентсько-президентською республікою.
Востаннє Конституцію змінювали за підсумками Революції гідності: 21 лютого 2014 року тодішній президент Віктор Янукович і лідери опозиції підписали угоду, у якій було прописано повернення до Конституції 2004 року, урівноважено повноваження Кабміну, президента і парламенту. Того самого дня Верховна Рада проголосувала за цю редакцію.
Президент Петро Порошенко заявляв, що стане гарантом збереження цієї форми правління.