КСУ відклав розгляд закону про ринок землі. Кілька суддів не прийшло на засідання
На 9 листопада в Конституційному Суді України було заплановано розгляд положень закону про ринок землі, повідомила пресслужба суду.
Велика палата Конституційного Суду України планувала 9 листопада розглянути справу за поданням 46 народних депутатів щодо конституційності ринку землі. Про це повідомила пресслужба суду.
На сайті КСУ зазначено, що розгляд справи відкладено, причин цього не уточнюють.
Джерело "Укрінформу" в суді повідомило, що засідання відклали через відсутність кворуму.
"Один із суддів взяв відпустку, ще кілька суддів "в ультимативній формі зажадали зняття справи щодо землі", – повідомило джерело інформагентства.
КСУ вдруге відкладає розгляд закону про ринок землі через відсутність кворуму. 5 листопада судді також не змогли зібратися на засідання.
Чотири судді Конституційного Суду України вирішили поки не брати участі у засіданнях КСУ, про це 7 листопада заявила, посилаючись на свої джерела, журналістка Bihus.info Ганна Калюжна. Ідеться про заступника голови КСУ Сергія Головатого, а також суддів Василя Лемака, Віктора Колісника та Олега Первомайського.
КСУ складається з 18 суддів – по шість призначають президент України, Рада і з'їзд суддів України. Нині у відомстві працює 15 суддів. Із трьох вакантних посад двох призначає за квотою Верховна Рада. Цих вакансій не заповнюють вже майже рік, розповідав голова КСУ Олександр Тупицький. На засіданні 6 листопада парламент не зміг призначити суддів за своєю квотою.
З 2002 року в Україні діяв мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
У ніч на 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Відповідно до закону, ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року. До 2023 року землю зможуть купувати лише громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, з 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Чи продавати землю іноземцям, українці вирішать на референдумі. 28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про відкриття ринку землі.
4 травня в КСУ надіслали подання 48 нардепів із проханням перевірити конституційність закону. 14 травня аналогічне подання підписало 53 нардепи. Суд об'єднав їх в одне провадження.