Кулеба про ініціативу європейських лідерів відновити діалог із Путіним: Сьогодні ми поспілкуємося з послами Німеччини та Франції

Кулеба: Хочемо краще розуміти, які наміри переслідують Берлін і Париж
Фото: ЕРА

Українські дипломати мають намір сьогодні зустрітися з послами Німеччини і Франції, щоб обговорити з ними ініціативу європейських лідерів відновити діалог із президентом РФ Володимиром Путіним. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у відеозверненні, опублікованому 25 червня на його сторінці у Facebook.

"Коли близькі до тебе, дружні країни роблять щось, що грубо порушує твої національні інтереси, ти маєш бути з ними відвертим і так само жорстко свої національні інтереси захищати. Тому сьогодні ми поспілкуємося з послами Німеччини та Франції. Хочемо краще розуміти, які наміри переслідують Берлін та Париж і як це співвідноситься із санкційною політикою проти Росії і їхньою роллю посередників у нормандському форматі", – сказав Кулеба.

За його словами, українські дипломати почали працювати над цим питанням, щойно дізналися про ініціативу європейських лідерів.

"Я швидко скоординував позицію з президентом Володимиром Зеленським, отримав від нього зелене світло і почав предметно працювати. Щоб до початку саміту максимальна кількість країн ЄС і чиновників Єврокомісії знали позицію України – що ми категорично проти цієї поправки, і володіли достатніми аргументами для того, щоб відбивати цю німецько-французьку пропозицію", – пояснив міністр.

Контекст:

Саміти Росія – ЄС припинили після анексії Криму 2014 року.

Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана із замахом на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Окрім того, ЄС вводив санкції проти громадян РФ і російських організацій за кібератаки і арешт опозиціонера Олексія Навального.

23 червня ЗМІ повідомили про бажання канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона запросити Путіна на саміт лідерів країн ЄС.

Наступного дня Меркель заявила, що Євросоюз "має шукати прямий контакт із Росією і російським президентом". Заяву Меркель підтримали Макрон і канцлер Австрії Себастьян Курц.

Кремль позитивно поставився до ініціативи Меркель про відновлення діалогу.

Водночас практично половина країн – членів ЄС висловила різке несхвалення цієї ідеї.

Меркель пообіцяла розробити формати перемовин ЄС із Росією, але вже не на рівні лідерів.