Кулеба про санкції США проти Дубінського: Претензій до української влади тут не було, немає і не може бути

Кулеба заявив, що Україна гідно вийшла із ситуації зі спробами втягнути її "у внутрішньополітичні американські справи"
Фото: ЕРА
Сигналів із боку Сполучених Штатів про те, що ситуація із запровадженням санкцій мінфіну США проти деяких громадян України, зокрема нардепа від керівної партії "Слуга народу" Олександра Дубінського, вплине на співпрацю України і США, не було. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

До української влади немає претензій у зв'язку із запровадженням санкцій проти деяких громадян України, зокрема проти нардепа від керівної партії "Слуга народу" Олександра Дубінського. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в ефірі каналу ICTV 1 лютого.

"Жодних негативних індикаторів, сигналів не було ні в сьогоднішній розмові [з головою Держдепартаменту США Ентоні Блінкеном], ані в нашій попередній комунікації зі США. У даному випадку йшлося про дії людей, пов'язаних з інтересами РФ. Претензій до української влади тут не було, немає і не може бути", – сказав міністр.

Так він відповів на запитання, чи не стануть перешкодою стратегічного партнерства України та США американські санкції, запроваджені за спроби втручання у вибори президента США 2020 року.

Кулеба додав: "У США надзвичайно позитивно відзначають той факт, що, попри всі спроби втягнути Україну у внутрішньополітичні американські справи в останні роки, ми цього не зробили, змогли гідно вийти із ситуації. І сьогодні ми з держсекретарем теж про це говорили, і він це позитивно відзначив".

1 січня США додали Дубінського до санкційного списку. Під санкції також потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.

За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США запровадили санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року".

22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк говорила в інтерв'ю "Українській правді", що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють "у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу". Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським.

Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року. Він скаржився на тиск і наклеп із боку Центру протидії корупції (громадська організація зверталася до мінфіну США із закликом запровадити санкції проти нардепа).

Нардепи від "Слуги народу" вирішили виключити Дубінського зі складу фракції більшості в парламенті.

Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних перемовин п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і новообраним президентом США Джо Байденом.

На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка та Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна і надання Києву кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.