Кулеба прокоментував імовірність надання Україні "Залізного купола"

Кулеба: Обговорювали різні варіанти тих технологій, які Україна може отримати або купити у США або за їхнього сприяння
Фото: EPA
Під час візиту української делегації до Вашингтона наприкінці серпня – на початку вересня обговорювали питання, як США можуть допомогти Україні зміцнити протиповітряну і протиракетну оборону. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу 16 вересня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Так він прокоментував питання про ймовірність надання Україні батареї Iron Dome ("Залізний купол").

"Безумовно, безпека України і все, що здатне зміцнити обороноздатність України, постійно перебуває на порядку денному президента, прем'єр-міністра, моєму порядку денному і мого колеги – міністра оборони. Тому у Сполучених Штатах ми дійсно порушували питання, яким чином Америка може допомогти Україні зміцнити нашу протиповітряну і протиракетну оборону. У зв'язку із цим обговорювалися різні варіанти тих технологій, які Україна може отримати або купити у США або за їхнього сприяння", – сказав він.

Контекст:

Видання Politico 14 вересня, посилаючись на власні джерела в Конгресі США, повідомило, що конгресмени прагнуть змусити адміністрацію президента США Джо Байдена продати або передати Україні нові системи протиповітряної і протиракетної оборони, зокрема батареї Iron Dome ("Залізний купол").

Офіс президента України 15 вересня випустив заяву, згідно з якою це перші результати домовленостей, яких досягли під час візиту глави держави Володимира Зеленського у США.

Прессекретарка Білого дому Джен Псакі 15 вересня не змогла підтвердити інформацію про можливе отримання Україною від США батареї системи "Залізний купол", але і не спростувала її.

Систему ППО "Залізний купол" виготовляє ізраїльська оборонна компанія Rafael, її розробили спільно з американською військово-промисловою компанією Raytheon. Армія США купила дві системи Iron Dome на прохання Конгресу, писало видання Defense News у лютому цього року.

Система "Залізний купол" працює в Ізраїлі з 2011 року і захищає важливі об'єкти та населені пункти завдяки нейтралізації бойових ракет на підльоті до цілі. Кожна батарея має радіолокаційну систему і три пускові установки з 20 ракетами-перехоплювачами в кожній із них.

Перехоплення здійснюють на відстані від чотирьох до 70 км. Зараз у країні 10 батарей системи.

The National зазначає, що "Залізний купол" демонструє ефективність до 90%, однак система може бути пригнічена залповим вогнем противника.

"Залізний купол" масово використовували під час загострення у травні 2021 року напруги між Ізраїлем і Палестиною. Запуск однієї ракети цієї системи коштує від $50 тис. до $80 тис.

Про бажання України витратити більше коштів на нові системи ППО, а також про закупівлю системи, аналогічної "Залізному куполу", міністр оборони Андрій Таран говорив у травні 2021 року.