Кулеба: Україна чекає від ЄС перспективи членства

Кулеба: Це покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України
Фото: ЕРА

Україна виконує всі необхідні для євроінтеграції реформи, тому очікує, що Євросоюз надасть країні перспективу членства. Про це на IV Форумі асоціацій у Києві 21 жовтня заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми імплементуємо амбітні реформи в усе складніших обставинах. Але будь-яке зобов'язання потребує мети. Наше ключове очікування від ЄС у цьому питанні – це надання Україні європейської перспективи. Це рішення потребуватиме просто політичного бажання ЄС без інституційних зобов'язань, але воно відіграє дуже важливу роль... Це принесе багато визначеності в нашу частину Європи. Ця частина Європи поділяє європейські цінності та вважає, що, зрештою, буде частиною європейської сім'ї. ЄС має діяти активно й амбітно, щоб уникнути ситуації, коли інші сили ступлять на цю землю", – зазначив міністр.

За його словами, мета України отримати членство в ЄС – невідворотна.

"Це покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України та переконати українців, що ЄС не має потреби в них, оскільки це один із найпоширеніших російських наративів в Україні. Ми маємо працювати разом, щоб люди зберігали віру у факт, що мета членства в Європі досяжна... Нам потрібен чіткий сигнал, що наші амбіції мають значення, що наші європейські прагнення вітаються, що наші реформи є системними в тому сенсі, що вони сприяють загальноєвропейського правопорядку. Мета членства в ЄС відображена в нашій Конституції, і цей процес незворотний. Ми розуміємо, що кожна наступна хвиля розширення ЄС стає дедалі вимогливішою і потребує багато часу", – підкреслив Кулеба.

Він також висловив вдячність країнам – членам Євросоюзу, які підтримують прагнення України приєднатися до ЄС.

Контекст:

Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.

Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі закріплено в Конституції.

Віцепрем'єр-міністерка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина повідомила 22 вересня 2021 року, що Україна виконала 58% зобов'язань Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Україна для вступу в Європейський союз має виконати Копенгагенські критерії, але поки країна на відстані "цілих світлових років" від цього, говорила тодішня президентка Естонії Керсті Кальюлайд 11 вересня. Кулеба відповів їй, що Україну "не треба тримати на гачку реформ".