Кулеба впевнений, що безвізовому режиму України з Євросоюзом нічого не загрожує

Про якесь "жовте", не кажучи вже про "червоне" світло, яке виставляє Україні Захід, говорити не доводиться, є нормальний діалог – Кулеба
Скріншот: Свобода слова на ICTV / Facebook

У західних партнерів немає предметних претензій до роботи української антикорупційної інфраструктури. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Безвізовому режиму України з Євросоюзом через нібито претензії до роботи українських антикорупційних органів нічого не загрожує. Про це сказав глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.

Так глава МЗС прокоментував слова ведучого програми Вадима Карп'яка про те, що в Конституційний Суд України подали п'ять позовів, які ставлять під удар незалежність антикорупційних органів України, зокрема Національного антикорупційного бюро, Антикорупційного суду України, систему електронного декларування посадовцями.

"А ця незалежність – запорука успішної євроінтеграційної діяльності України, безвізового режиму та західної фінансової допомоги", – підкреслив ведучий.

У відповідь на це Кулеба заявив, що із 2014 року – від моменту підписання Угоди про асоціацію України та ЄС – чує сигнали про важливість антикорупційної структури, бачив, як складно вона народжувалася, як працює тепер.

"Безумовно, завжди у країні є хтось, хто намагається заважати боротися з корупцією. Але подання до Конституційного Суду – очевидно, це не позиція держави, а тільки окремих осіб... Я багато спілкуюся з нашими [західними] партнерами і не чую якихось предметних претензій до того, що ми зруйнували антикорупційну інфраструктуру", – підкреслив він.

На думку Кулеби, безвізовому режиму України з Євросоюзом нічого не загрожує.

"Про якесь "жовте", не кажучи вже про "червоне" світло, яке виставляє Україні Захід, говорити не доводиться – є нормальний діалог", – уточнив він.

Безвізовий режим між Україною та ЄС набув чинності 11 червня 2017 року. Для короткострокових поїздок за кордон громадянам України достатньо мати біометричний паспорт.

3 вересня 2020 року посли країн "Великої сімки" закликали Україну зберігати незалежність антикорупційних органів. Це є важливим елементом міжнародних зобов'язань України, зокрема в межах співпраці з ЄС, і постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ, ідеться в заяві.