Квін: Ми спостерігаємо активізацію РФ дезінформаційної кампанії проти України у ЗМІ та соцмережах
"Ми спостерігаємо активізацію Росією дезінформаційної кампанії проти України у традиційних та соціальних медіа. Зокрема, російські ЗМІ поширюють неправдиві тези, стверджуючи, що саме Україна прагне спровокувати конфлікт із Росією, або що НАТО – суто оборонний альянс – своїм партнерством з Україною нібито загрожує Росії. Останніми тижнями ми спостерігали значний сплеск активності в соцмережах із поширенням антиукраїнської пропаганди, наближаючись до рівня, який востаннє спостерігався напередодні вторгнення Росії до України у 2014 році. Усі ми знаємо цю російську тактику, добре відому частину їхнього сценарію, за яким Москва неправдиво зображує супротивника як агресора, щоб виправдати заздалегідь сплановані військові дії", – сказала вона.
За словами дипломатки, у цьому контексті країни мають ще більший стимул для співпраці, "щоб реакція на спільну загрозу була не лише швидшою та ефективнішою, щоб притлумити ці нескінченні атаки дезінформації, але й узгодженою та конструктивною, щоб виправити вже завдану шкоду".
"Ті, хто спостерігає за заявами партнерів України, мусили помітити, що ми продовжуємо діяти разом, щоб донести переконливі повідомлення, які точно зображають правду про ситуацію в Україні та зусилля Росії приховати правду. І хоча заяви від іноземних столиць в умовах агресії Росії є важливими, їх недостатньо. Стійкість України також залежить від дедалі активнішої громадськості, роботи принципових ЗМІ та громадянського суспільства", – сказала Квін.
Контекст:
Про сплеск антиукраїнської пропаганди в соціальних мережах повідомляв 1 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен. Заяви глави Держдепу та Квін пролунали на тлі повідомлень про нарощування чисельності російських військ біля українського кордону.
Із кінця жовтня західні ЗМІ пишуть про те, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі.
У Міноборони України спочатку говорили, що жодних змін на кордоні з РФ не відбулося і українська розвідка не фіксує нарощування російських військ.
США попередили владу Росії про потенційні негативні наслідки будь-якого зростання загрози безпеці України через "незвичайну військову активність" РФ поблизу українського кордону. У Пентагоні закликали Росію пояснити концентрацію військ поблизу України.
18 листопада начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія веде масштабну спецоперацію з дестабілізації ситуації в Україні. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно в кінці січня", підкреслив начальник ГУР Міноборони.
21 листопада Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або початку лютого, до того ж атака буде "буде набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше в конфлікті, що почався 2014 року". За його оцінкою, поблизу кордону між країнами зосереджено приблизно 92 тис. російських військовослужбовців.
У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями" та звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР", водночас російська розвідка порівняла ситуацію в Україні з тією, яку фіксували у Грузії напередодні воєнного конфлікту з РФ 2008 року.
У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи накопичення військ РФ біля кордону України, заявив, що Росія і раніше застосовувала насильство проти сусідів, тому в НАТО не можуть вважати, що це просто блеф.