Лавров: Розраховуємо, що спроби спрямувати проект "Східне партнерство" у русофобське русло припинятиме Брюссель
Коли на Заході обговорюють зростання впливу Росії, це переважно подають у негативному світлі, зазначив глава МЗС РФ Сергій Лавров.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на Мюнхенській конференції з безпеки, яку транслює Deutsche Welle, висловив сподівання, що Брюссель припинятиме спроби спрямувати проект "Східне партнерство" у "русофобське русло".
"Відбувається цілеспрямована пропаганда, яка виховує у західної громадськості вороже ставлення до Росії. В істеблішменті багатьох країн ледь не новим правилом політкоректності стало говорити про нашу країну або погано, або нічого", – зазначив він.
Коли на Заході обговорюють зростання впливу Росії, це переважно подають у негативному світлі, заявив міністр.
"Хотів би нагадати: коли наша країна була ослабленою і проходила період історичних випробувань, ми звідусіль чули про зацікавленість у сильній Росії, про те, що ті чи інші дії надрегіональних країн у російському сусідстві, і не тільки, не спрямовано проти наших інтересів. Відповідні обіцянки давали нам і щодо проекту Євросоюзу "Східне партнерство". Розраховуємо, що їх буде виконано і що спроби спрямувати цей проект у русофобське русло припинятиме Брюссель", – сказав він.
"Східне партнерство" – проект Євросоюзу, який має основною заявленою метою розвиток інтеграційних зв'язків ЄС із шістьма країнами колишнього СРСР: Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Вірменією і Білоруссю. Раз на два роки проходить саміт "Східного партнерства".
24 листопада 2017 року у столиці Бельгії Брюсселі відбувся п'ятий саміт. У спільній декларації ідеться, що учасники визнають європейські прагнення та європейський вибір Грузії, Молдови й України.