Ліквідація соціальної нерівності, комунікація та реінтеграція. Мінгареллі назвав умови успіху реформ в Україні

Мінгареллі: Не робіть нічого, що завадило б возз'єднанню України
Фото: EU Delegation UA / Twitter

Жителі України мають повірити в реформи, які проводять, інакше на майбутніх виборах багато голосів дістануть популісти. Про це заявив посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі.

Продовження реформ – єдиний спосіб не допустити повернення України до автократичного режиму, для цього треба, щоб жителі країни розуміли, на що спрямовані зміни. Про це на зустрічі з народними депутатами, членами міжфракційного об'єднання "Єврооптимісти" заявив посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі. Його виступ опублікувала "Європейська правда".

На думку дипломата, чимало людей в Україні розраховує, що наступні вибори повернуть Україну до того стану, у якому вона була чотири роки тому.

Він сформулював три умови, дотримання яких зробить відкат менш імовірним.

"Перша – те, що у вашій країні неприйнятний рівень соціальної нерівності... Якщо ви не хочете, щоби надто багато людей доєдналися до підтримки партій-популістів на наступних виборах, вам потрібно зменшувати ту величезну розшарованість українського суспільства, яка є зараз. Ви не зможете досягти успіху в перетворенні, у модернізації держави, якщо більшість громадян буде шукати можливість просто вижити, і в той самий час на вулицях Києва буде більше Porsche, Ferrari і Lamborghini, ніж у Римі, Парижі чи Берліні. Бо тоді це не країна, тоді це – бананова республіка", – сказав Мінгареллі.

Українцям потрібно пояснювати суть реформ, упевнений він.

"Друге питання – комунікація. Ви маєте приділяти більше уваги спілкуванню зі суспільством. Це стосується уряду, і це так само стосується і парламенту. Будь ласка, працюйте над тим, щоб принаймні велика частина суспільства розуміла, що за реформи відбуваються і навіщо", – підкреслив посол Євросоюзу.

Третя умова – пам'ятати про майбутню інтеграцію окупованих нині районів Донбасу, сказав Мінгареллі.

"Будь ласка, не робіть нічого такого, що завадило б возз'єднанню України, що стало б перепоною для реінтеграції людей, які живуть в окупованих частинах Донецької та Луганської областей. А я чую від багатьох, що низка останніх ініціатив може ускладнити таку реінтеграцію. І не виправити їх буде великою, справді великою помилкою України", – підсумував він.