Литва надасть Україні надлишки своїх вакцин проти COVID-19
Литва закликає європейських партнерів допомогти Україні з вакцинами проти COVID-19, заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Литва надасть Україні надлишки своїх вакцин проти COVID-19. Про це на пресконференції заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Я висловив своє занепокоєння щодо недостатньої кількості вакцин проти коронавірусу і запевнив міністра [закордонних справ України Дмитра Кулебу], що в разі виникнення надлишків, звісно, ми поділимося з Україною", – сказав Ландсбергіс, який перебуває з робочим візитом у Києві.
За його словами, Литва закликає європейських партнерів допомогти Україні з вакцинами проти COVID-19.
Кулеба зазначив, що під час зустрічі глави зовнішньополітичних відомств двох країн обговорили боротьбу з коронавірусом. Український міністр також висловив подяку своєму колезі за запропоновану допомогу.
"Ми будемо дуже вдячні й розуміємо, що завдання кожного уряду – захистити своїх людей. І я так розумію, що литовський уряд ефективно справляється із цим завданням. Ми будемо вдячні, коли Україна зможе отримати доступ до додаткових вакцин", – підкреслив Кулеба.
Очікували, що вакцинація проти коронавірусу в Україні стартує 15 лютого, коли надійдуть перші партії вакцини від AstraZeneca. 14 лютого міністр охорони здоров'я України Максим Степанов повідомив, що постачання затримують.
В Україні 22 лютого зареєстрували вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.
23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусу. 500 тис. доз вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії.
У ЮНІСЕФ 18 лютого заявили, що вакцину проти коронавірусу компаній Pfizer/BioNTech доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, перші безплатні щеплення українцям мають зробити в лютому. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років.
Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Україна планує безплатно отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини від Pfizer та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини від AstraZeneca. Також Україна, як очікують, має отримати 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні. Окрім цього, передбачають, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.