Льовочкіна виключили з оборонного комітету Ради – Железняк
За проголосувало 236 парламентарів.
Ініціатива виходу з оборонного комітету належить самому Льовочкіну. 16 березня він разом із колегою по групі Михайлом Папієвим зареєстрував відповідний законопроєкт №9109.
У пояснювальній записці зазначають, що Льовочкін не мав допуску до державної таємниці під час дії воєнного стану в Україні і не брав участі в обговоренні пов'язаних із нею питань.
Проте на тлі вимог представників фракцій "Слуга народу" й "Голос" він заявив, що просить відкликати його зі складу комітету.
"Як і раніше вважаю всю цю метушню навколо мого прізвища безглуздою, але так зараз буде розумніше", – процитували слова Льовочкіна у його пресслужбі після появи нового проєкту.
Контекст:
14 квітня 2022 року Рада з національної безпеки і оборони України вирішила припинити діяльність партії і фракції ОПЗЖ у Раді. Після цього в ОПЗЖ також заявили про зупинення своєї діяльності в Україні через те, що політсилу "будували як партію миру, але миру зараз немає".
21 квітня 2022 року депутати із фракції ОПЗЖ створили депутатську групу "Платформа за життя та мир". До неї увійшло 25 парламентаріїв, зокрема й Льовочкін.
У листопаді 2022 року на сайті Офісу президента зареєстрували петицію з проханням позбавити мандата нардепів, обраних від ОПЗЖ. 1 грудня президент доручив спікеру Ради розглянути варіанти вирішення цього питання.
Парламент уже позбавив низку нардепів мандатів після поданих ними заяв або припинення їхнього громадянства, зокрема обраних від ОПЗЖ.
За даними руху "Чесно", перед початком повномасштабного вторгнення Льовочкін виїхав з України й у 2022 році пропустив усі засідання Верховної Ради.