Лубінець заявив, що комунікації з колегами з РФ та Білорусі у нього немає, але є "величезний перелік питань"
Журналіст запитав, чи вдалося омбудсмену налагодити співпрацю з російською колегою, і той відповів: "На даний час – ні".
Те саме Лубінець відповів на запитання про колегу з Білорусі.
"На даний час ми проходимо процедуру налагодження ефективної комунікації. Я точно не хочу спілкування заради спілкування. Цього не треба. Бо це не буде ефективний механізм захисту прав громадян України, які знаходяться на території Російської Федерації та території Республіки Білорусь. Ми, якщо це зробимо, а я щиро вірю, що ми це зробимо, але ми це зробимо із чітким розумінням, для чого, які в майбутньому будуть результати такого спілкування", – сказав він.
Омбудсмен зазначив, що є "величезний перелік питань".
"І повернення, і відвідування наших громадян, і чітке розуміння, що наші візаві будуть робити візити, будуть надавати інформацію щодо фізичного стану, медичної допомоги, елементарних речей. Після цього, я впевнений, що комунікація запрацює і буде мати конкретні ефективні результати", – пояснив Лубінець.
Контекст:
Головою комісії з прав людини та національних відносин Палати представників Національних зборів Білорусі є Юрій Кулаковський.
Російська омбудсменка – Тетяна Москалькова.
Народний депутат від групи "За майбутнє" Дмитро Лубінець став омбудсменом 1 липня – наступного дня після того, як Верховна Рада звільнила із цієї посади Людмилу Денісову.