Лукашенка не буде у списку санкцій Євросоюзу

За повідомленням ЗМІ, Євросоюз вирішив не вводити санкцій проти Лукашенка
Фото: ЕРА

Євросоюз за будь-яких обставин хоче залишити відкритими канали зв'язку із президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Про це повідомило видання Die Welt.

Німеччина, Франція та Італія виступили за невнесення президента Білорусі Олександра Лукашенка до списку санкцій Євросоюзу. Про це повідомило видання Die Welt із посиланням на власні джерела.

За інформацією журналістів, це зроблено для того, щоб зберегти відкритими канали для діалогу з білоруським президентом.

Кілька держав – членів ЄС, зокрема країни Балтії та Польща, були не згодні з таким рішенням і наполягали на тому, щоб ім'я Лукашенка було внесено до списку санкцій.

Литва, Латвія й Естонія 31 серпня першими у світі ввели персональні санкції для влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави зробили персонами нон ґрата 30 білоруських чиновників, включно із президентом країни Олександром Лукашенком.

Крім того, країни Балтії домовилися про припинення торгівлі електроенергією з Білоруссю після запуску Білоруської АЕС.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікації виборів і насильство проти мітингувальників.

Україна ухвалить рішення про санкції проти Білорусі, коли обмеження введе ЄС, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента, які проводили із 4-го до 9 серпня, сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано понад 7 тис. демонстрантів (багатьох із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ні вільними, ні справедливими", а влада застосувала "непропорційне і неприйнятне насильство" до протестувальників.