Луценко і Ситник, вочевидь, мають політичні амбіції та плани. Принциповий Холодницький псує їм усю картину – політолог
Проти голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виступили і генпрокурор Юрій Луценко, і керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, тому що Холодницький не вписується в їхні політичні плани, заявив політолог, керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.
Позиція керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького завадила політичним планам генерального прокурора Юрія Луценка та глави Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, заявив у Facebook керівний партнер Національної антикризової групи, політолог Тарас Загородній.
Холодницький ставить під сумнів якість роботи НАБУ і цим викликає критику на свою адресу, написав він, коментуючи інтерв'ю глави САП інтернет-виданню LB.ua.
"Така позиція Холодницького і стала приводом для нападок на нього і відкриття кримінальних справ, які НАБУ і Генпрокуратура клепають практично з повітря. Окрім того, як Луценко, так і Ситник, вочевидь, мають політичні амбіції та плани. Принциповий антикорупційний прокурор у ці плани явно не вписується, що псує всю картину", – написав політолог.
Загородній назвав керівника САП "першим реально незалежним прокурором".
"Прокурор і має бути таким: уїдливим і незручним. Незручні нікому не подобаються. Зараз проти Холодницького всі – і американське лобі НАБУ, і підтримувана з Банкової ГПУ. Тож на сьогодні він перший реально незалежний прокурор, рівновіддалений від усіх сфер впливу та інтересів. І так і має бути", – вважає він.
Холодницький очолив новий підрозділ ГПУ – Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – 1 грудня 2015 року.
21 березня 2018 року "Українська правда" повідомила про прослуховування НАБУ в кабінеті Холодницького. Тоді глава САП заявив, що це провокація, і запевнив, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Зі свого боку, директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи ситуацію, висловив думку, що "журналісти пишуть таке, що, чесно кажучи, фантастичний роман просто відпочиває". 24 березня Луценко поінформував, що прослуховування глави САП було санкціоновано судом.
29 березня Ситник підтвердив, що НАБУ проводить розслідування щодо Холодницького, зазначивши, що його відомство співпрацює із Генеральною прокуратурою.
30 березня Луценко і Ситник подали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги про проступки Холодницького. Генпрокурор попросив комісію розглянути питання про звільнення глави САП. 2 квітня голова КДКП Віталій Грушковський повідомив, що комісія може розпочати розгляд скарги Луценка на Холодницького як мінімум через місяць.