Луценко: Не секрет, що запчастини контрабандно ввозять для потреб "Укрборонпрому". Уважаю це прийнятним
В умовах війни запчастини для ремонту військової техніки можуть увозити контрабандою, неприпустима тільки нажива на цьому. Таку думку висловив генеральний прокурор України Юрій Луценко.
В умовах війни та браку запчастин і вузлів для військової техніки їх контрабандне ввезення можна вважати прийнятним. Про це 27 лютого написав у Facebook генеральний прокурор України Юрій Луценко.
"Не секрет, що ці запчастини контрабандно ввозять для потреб оборонпрому. Уважаю це прийнятним в умовах воюючої країни. Водночас неприйнятним і аморальним є нажива на цій діяльності. Для мене немає різниці, хто і під чиїми прапорами це робить", – стверджує глава Генпрокуратури.
За його словами, завершують перевірку діяльності всіх контрагентів, причетних до постачання російських деталей на українські оборонні заводи.
"Журналісти і політики завжди швидші за прокурорів... Сподіваємося, що, попри політичний ажіотаж у Верховній Раді і розголошення даних досудового слідства, ми зможемо в наступні дні оголосити підозри, піти до суду і повернути кошти в бюджет", – написав Луценко.
Він очікує, що Національне антикорупційне бюро розслідує ймовірні правопорушення з боку держслужбовців, керівників держпідприємств та членів їхніх сімей, про які було згадано в журналістському розслідуванні.
25 лютого програма "Наші гроші" опублікувала розслідування, у якому, зокрема, ішлося, що заступник секретаря РНБО України Олег Гладковський і його син Ігор причетні до постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. Державні оборонні підприємства "Укроборонпрому" купували ці деталі у фірм-прокладок за цінами, завищеними в кілька разів, ішлося у програмі.
На час проведення розслідування Олег Гладковський зняв із себе обов'язки першого заступника секретаря РНБО, президент України Петро Порошенко підтримав його усунення і висунув вимогу до правоохоронних органів терміново перевірити інформацію, викладену у програмі.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, журналістське розслідування з'явилося тоді, коли розслідування махінацій в оборонній галузі було "на фінішній прямій". Імовірна сума збитків становить 22 млн грн, заявив глава ГПУ.
Детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують факти корупції в оборонній сфері, викладені у програмі "Наші гроші", повідомила 27 лютого прес-служба НАБУ.