Луценко обіцяє підозри у справі про гроші "ПриватБанку", "яке би прізвище не стояло"
За попередньою інформацією, аудиторські західні компанії, залучені до справи про виведення коштів "ПриватБанку", виявили рахунки, де осідали гроші, зазначив генпрокурор України Юрій Луценко.
У справі про виведені з України кошти "ПриватБанку" підозри отримають усі, хто є власником рахунків, куди переводили гроші. Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив 26 грудня в інтерв'ю українським телеканалам, інформує ТСН.
"Можу вам чітко стверджувати, яке б там прізвище не стояло. От хто б там не був, підозра буде обов'язковою. У своєму генпрокурорстві я не раз доводив, що навіть прізвища моїх колишніх товаришів є непринциповим, якщо йдеться про перехід червоної лінії – його величності закону", – сказав він.
За словами генпрокурора, він "з нетерпінням" чекає на інформацію від Kroll і низки інших аудиторських західних кампаній, які, за попередніми даними, виявили рахунки, куди осідали кошти, виведені з України.
"Ідеться про 180 млрд грн імовірних коштів, які були виведені з банку, і, звичайно, до цього дня ні "ПриватБанк", ні Нацбанк, ні слідство не встановило, де знаходяться ці кошти через довгі процедури міжнародних запитів. Бо кошти, які знаходяться в офшорних компаніях, відкриваються через рік, а то й через два", – повідомив Луценко.
Він зазначив, що про підозри "можна буде говорити" після того, як Національний банк України надасть офіційний звіт перед слідством і офіційні дані аудиту.
5 червня 2017 року Центр із розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP повідомив, що "ПриватБанк" протягом 2015–2016 років видав понад $1 млрд кредитів 28 фірмам, які контролювали особи, пов'язані з колишнім власником банку Ігорем Коломойським.
7 липня в НАБУ заявили, що держава зазнала збитків у розмірі докапіталізації банку на 116,8 млрд грн.
НБУ в липні опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.
Після цього екс-власники банку, а також пов'язані з ними офшори і фізичні особи подали десятки позовів в українські суди, у яких оскаржують процедуру націоналізації й вимагають компенсацій за пов'язані з нею фінансові втрати.