Окрім позову "ПриватБанку", Високий суд Лондона розглядає ще дві справи проти Коломойського і Боголюбова
За інформацією ZN.UA, фінансові претензії до екс-акціонерів "ПриватБанку" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова висунули їхній колишній партнер Вадим Шульман і російська компанія "Татнефть".
Українські бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов є відповідачами за трьома позовами у Високому суді Лондона, повідомляє ZN.UA.
Підприємець Вадим Шульман обвинувачує Коломойського і Боголюбова в невиплаті йому $28,5 млн, які він витратив понад свою обумовлену частку під час спільного інвестування у сталеливарну компанію у США.
У 2001 році Шульман придбав сталеливарний завод Warren, який не працював, приблизно за $28,5 млн. Він відновив виробництво, до 2006 року вирішив підвищити його капіталізацію і запросив Коломойського і Боголюбова як інвесторів. Партнери погодилися внести в капітал рівні частки по $30 млн, а Шульману – виплатити компенсацію за первинну інвестицію. У підсумку, як ідеться в позові, нові інвестори, увійшовши в частку підприємства, стали використовувати його у своїх схемах, капіталізація заводу почала стрімко знижуватися, а про виплату Шульману $28,5 млн забули.
Окрім того, російська компанія "Татнефть" обвинувачує Коломойського, Боголюбова, Олександра Ярославського і Павла Овчаренка у шахрайстві, пов'язаному з розмиванням частки росіян у компанії "Укртатнафта", а також у несплаті грошей за постачання нафти у 2009 році.
У жовтні компанія виграла апеляцію, і тепер Високий суд Лондона, який раніше відхилив позов "Татнефти", зобов'язаний заново розглядати справу про відшкодування збитків.
Також розпочато розгляд справи за позовом українського державного "ПриватБанку" до екс-власників фінустанови Коломойського і Боголюбова.
19 грудня англійський суд видав наказ "про всесвітній арешт активів бізнесменів, а також шести компаній, які їм, імовірно, належать або наразі під їх контролем".
Рішення було видано на підставі наданих суду доказів, які доводять, що Коломойський і Боголюбов вивели з "ПриватБанку" майже $2 млрд проведенням низки незаконних операцій, зазначили у фінустанові.
"ПриватБанк", націоналізований державою у грудні 2016 року, планує повернути кошти, сума яких разом із відсотками становить понад $2,5 млрд.