Луценко заявив, що незаконні земельні операції Київради за участю Довгого розслідує прокуратура Києва
Генпрокурор України Юрій Луценко підкреслив, що рішення про закриття кримінального провадження стосовно народного депутата від групи "Воля народу" Олеся Довгого ухвалювали НАБУ і САП, які йому не підпорядковані.
Столична прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо виділення Київською міською радою землі в Києві, зокрема за участю Олеся Довгого, який у 2006–2011 роках обіймав посаду секретаря Київради, а нині є народним депутатом із групи "Воля народу". Про це генпрокурор України Юрій Луценко повідомив під час ранкового засідання Верховної Ради, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
Він підкреслив, що рішення про закриття кримінального провадження щодо парламентарія ухвалювали Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, які йому не підпорядковані.
"Я як людина, яка переконана у наявності ознак правопорушення під час сумнозвісної сесії Київради, що роздерибанила тисячі гектарів столичної землі за раз, дав відповідну вказівку столичній прокуратурі. Вона порушила справу і буде оцінювати не тільки один епізод, який був предметом розгляду у Верховній Раді, а всі події так званої сесії", – заявив Луценко.
Генпрокурор зазначив, що цю сесію провели таємно від опозиції, на ній не було кворуму. За словами генпрокурора, мали місце "груба фальсифікація і зловживання своїми посадовими обов'язками і депутатами тодішньої провладної більшості, і керівництвом Київської міської ради".
Із 28 квітня 2006 року до 19 квітня 2011 року Довгий обіймав посаду заступника міського голови – секретаря Київської міської ради.
11 липня 2017 року Верховна Рада дала згоду на зняття з нардепа недоторканності.
Прокуратура Києва вручила підозру Довгому 22 вересня. Його підозрювали у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України у зв'язку зі справою про виділення землі в Києві у 2007–2009 роках.
30 листопада керівник САП Назар Холодницький заявив, що справа щодо Довгого "добігає логічного завершення".
27 грудня видання INSIDER повідомило, що правоохоронці закрили це кримінальне провадження.
Луценко назвав неприйнятним рішення САП про закриття справи. Генпрокурор підкреслив, що докази є.
Холодницький заявив, що рішення про закриття було законним, бо з тими доказами, які було зібрано стосовно Довгого, "йти в суд фактично було ні з чим". Глава САП підкреслив, що провадження загалом не закрили, а передали до прокуратури Києва за підслідністю.