У САП назвали коментар Луценка про закриття справи Довгого "передчасним і надмірно емоційним"
У САП зазначили, що генпрокурор Юрій Луценко, який критикує антикорупційну прокуратуру за закриття кримінального провадження щодо народного депутата України від групи "Воля народу" Олеся Довгого, погодив доповідну записку про недостатність доказів провини Довгого.
Заява генерального прокурора Юрія Луценка, який назвав неприйнятним рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про закриття справи стосовно народного депутата України від групи "Воля народу" Олеся Довгого, "передчасна і надмірно емоційна". Про це повідомила прес-служба САП у Facebook.
"Досудове розслідування щодо незаконного виділення земельних ділянок сесією Київради 1 жовтня 2007 року здійснювалося більше року прокуратурою міста Києва. У подальшому розслідування у червні 2017-го доручено здійснювати спільній групі детективів НАБУ і слідчих прокуратури міста Києва", – нагадали в антикорупційній прокуратурі.
У САП зазначили, що "наступальна позиція" прокуратури міста Києва зникла, як тільки пішла преса.
"Отримавши свою долю піару у ЗМІ, інші правоохоронні органи та їх керівники забули повідомити суспільству про наявність недоліків досудового розслідування. Саме через це оголошення підозри Довгому не було здійснено відразу після зняття з нього депутатської недоторканності", – підкреслили в антикорупційній прокуратурі.
У САП повідомили, що факт відсутності доказів для оголошення підозри Довгому підтверджено не тільки зібраними доказами, але й позицією самого генпрокурора.
"На адресу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надійшла доповідна записка заступника генерального прокурора Стрижевської від 22 листопада 2017 року, погоджена генеральним прокурором України, про те, що в тексті підозри Довгому "не доведено, в чому саме полягало його зловживання".
В антикорупційній прокуратурі додали, що рішення про закриття кримінального провадження ухвалено за результатами допитів 41 свідка, зокрема 35 депутатів Київради, які не повідомили про факти тиску або вказівок із боку Довгого під час голосування за виділення земельних ділянок.
"Більшість депутатів не пригадує подій пленарного засідання 1 жовтня 2007 року. З огляду на викладене, прийнято законне рішення про закриття кримінального провадження у зв'язку з тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати", – підкреслили в САП.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що ухвалили рішення про закриття провадження тільки щодо підозрюваного Довгого, а не кримінального провадження загалом, що дає можливість притягнути до відповідальності всіх винних у разі наявності доказів.
"Вважаємо неприйнятним подібне висловлювання щодо кримінального переслідування особи в соціальних мережах, а не у форматі прийняття процесуального рішення у провадженні", – підсумували в САП.
Сьогодні Луценко у Facebook назвав неприйнятним рішення САП про закриття справи щодо Довгого. Генпрокурор підкреслив, що докази у справі є.
Прокуратура Києва вручила підозру Довгому 22 вересня. Його підозрювали в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України у зв'язку зі справою про виділення землі в Києві у 2007–2009 роках.
30 листопада керівник САП Назар Холодницький заявив, що справа стосовно Довгого "підходить до свого логічного завершення".
12 грудня агентство "Українські новини" з посиланням на джерело повідомляло, що ГПУ не вбачає складу злочину у справі Довгого. За даними видання "Українська правда", ГПУ повідомила САП листом за підписом заступника генпрокурора Анжели Стрижевської, що у справі Довгого "немає складу злочину".
Спікер ГПУ Андрій Лисенко 12 грудня заявляв, що відомство подало в САП суттєві зауваження щодо підозри Довгому.
"Жодних питань про наявність або відсутність у діях Довгого складу злочину в листі до САП не згадано", – заявив Лисенко.
Учора видання INSIDER повідомило, що правоохоронці закрили кримінальне провадження стосовно Довгого.