Луценко заявив, що поки не буде вносити до Ради подання на депутатів Дзензерського, Скуратовського та Дубіля
Якщо внести до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з нардепів від Радикальної партії Сергія Скуратовського, парламентаря від "Народного фронту" Дениса Дзензерського та депутата від "Батьківщини" Валерія Дубіля зараз, парламент може не встигнути розглянути їх у 14-денний строк і вони "згорять", пояснив генпрокурор Юрій Луценко.
Найближчим часом генпрокурор України Юрій Луценко не має наміру вносити до парламенту подання на зняття депутатської недоторканності з нардепів від Радикальної партії Сергія Скуратовського, парламентаря від "Народного фронту" Дениса Дзензерського та депутата від "Батьківщини" Валерія Дубіля. Про це він сказав 13 березня журналістам, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".
Генпрокурор повідомив, що ГПУ одержала від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подання на Дзензерського і Скуратовського, але, найімовірніше, поверне їх до САП.
"І не тільки тому, що там є неточності. Вони, на жаль, є. Але і тому, що передання подання у Верховну Раду без шансів його розглянути протягом 14 днів означає фактичне знищення цього подання", – сказав Луценко.
Він нагадав, що повторно вносити одне й те саме подання не можна, а якщо внести їх зараз, вони "згорять", оскільки парламент розглядає закон про мову з безліччю поправок.
"Це було б неправильно. Тому зараз ми попрацюємо над ретельнішими юридичними формулюваннями, і я обов'язково внесу до Верховної Ради ті подання, які відповідають закону, у той момент, коли Верховна Рада буде мати хоч шанс на їх розгляд", – сказав генпрокурор.
Луценко заявив, що ситуація з поданням на Дубіля "аналогічна".
"Передання будь-якого подання на народного депутата зараз у Верховну Раду – означає просто бажання його поховати", – додав він.
11 липня 2017 року керівник САП Назар Холодницький повідомляв, що його відомство передало до ГПУ подання на притягнення до кримінальної відповідальності Дзензерського за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації).
У липні 2018 року САП закрила кримінальне провадження за фактом невнесення Дзензерським в електронні декларації за 2015-й і 2016 роки даних про фінансові зобов'язання на суму більше ніж 4 млрд грн. У Національному антикорупційному бюро вирішили, що закриття справи є незаконним. У САП заявили, що трактували сумніви щодо доведеності провини нардепа на його користь.
12 березня 2019 року САП повідомила, що передала до ГПУ подання на Дзензерського і Скуратовського через імовірне декларування недостовірної інформації.
7 березня Луценко заявляв, що передасть у Раду подання на зняття депутатської недоторканності з Дубіля через його ймовірну причетність до створення виборчої піраміди і координування спроби підкупити позафракційного нардепа, кандидата у президенти Юрія Тимошенка, задля зняття кандидатури з виборів.