Майже половина українців вважає, що Україна має вступити в ЄС – опитування

Минулого року вступ України в ЄС підтримувало 53% опитаних
Фото: depositphotos.com

30% респондентів думають, що Україні потрібно вступити в Євразійський економічний союз із Росією, Білоруссю і Казахстаном. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

48% українців вважають, що Україна має вступити в Європейський союз. Про це свідчать опубліковані 21 грудня результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Водночас у листопаді минулого року такої думки дотримувалося 53% жителів країни.

30% респондентів думають, що Україні потрібно вступити в Євразійський економічний союз із Росією, Білоруссю і Казахстаном. У листопаді 2019-го так вважало 24% опитаних.

Ще 13% українців дотримуються думки, що Україні не варто вступати в жоден із союзів. Стільки ж громадян вважали так і минулого року.

Опитування проводили з 5-го до 13 грудня в усіх регіонах України, окрім окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму, методом особистого інтерв'ю face-to-face. У межах дослідження проведено 2004 інтерв'ю з респондентами, які проживають у 131 населеному пункті України, вибірка репрезентативна для населення віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з дизайн-ефектом 1,5) не перевищує 3,3%.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі й Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

Згідно з опублікованими 18 листопада 2020 року результатами опитування "Як сприймають Україну у країнах ЄС", проведеного у Франції, Німеччині, Італії та Польщі соціологічним агентством Kantar Profiles Division на замовлення центру "Нова Європа", вступ України до Європейського союзу підтримує 55% громадян країн ЄС.