Лондон та Євросоюз назвали "фінальну крапку" перемовин щодо Brexit
Уряд Великобританії розглядає 13 грудня як підсумковий день для погодження угоди про вільну торгівлю, повідомив міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб.
Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив, що неділя, 13 грудня, стане "фінальною крапкою" перемовин Лондона із Євросоюзом щодо угоди про вільну торгівлю в межах Brexit, повідомив телеканал Sky News 10 грудня.
Британський міністр заявив, що уряд його країни розглядає неділю як "фінальну крапку" цієї угоди.
За його словами, усе залежатиме від того, чи зможе Євросоюз "значно просунутися" за цією угодою. Він попередив, що Великобританія не поступиться у правах на рибальство у своїх водах та контролі над власними законами.
Зі свого боку президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також дала учасникам перемовин Євросоюзу та Великобританії термін до неділі на укладення торговельної угоди. Глава Єврокомісії вказала на готовність надати Британії доступ до єдиного ринку на "справедливих умовах" для працівників та компаній із ЄС.
Великобританія провела референдум про вихід країни із Європейського союзу у червні 2016 року. Це рішення підтримало 51,9% британців. 31 січня 2020 року Сполучене Королівство офіційно вийшло із ЄС, перехідний період триває до кінця року.
Європейський союз 1 жовтня звинуватив Великобританію у порушенні частини угоди про вихід країни із блоку, а саме протоколу про кордон між Ірландією та Північною Ірландією. 3 жовтня сторони визнали, що не змогли усунути протиріч на перемовинах про відносини після Brexit.
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон 16 жовтня заявив, що Євросоюз "відмовлявся вести серйозні перемовини про відносини після Brexit протягом більшої частини останніх кількох місяців". У зв'язку із цим він зазначив, що остаточний вихід Сполученого Королівства із ЄС може відбуватися за "жорстким сценарієм".
Газета The Guardian 6 грудня писала, що Євросоюз та Великобританія могли погодити квоти на вилов риби у виключній британській економічній зоні. Це питання було одним із основних у перемовинах про майбутню угоду щодо вільної торгівлі між ЄС та Сполученим Королівством.