Мангер приховував дивіденди, будучи на посаді голови Херсонської облради – прокуратура

Мангер стверджує, що не має нерухомості в Австрії
Фото: Stas Kozljuk / Facebook

Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер приховував свою причетність до комерційних структур, на дивіденди від яких придбав будинок у Відні, заявили в прокуратурі.

Голова Херсонської обласної ради, підозрюваний в організації вбивства керівника справами Херсонської міської ради Катерини Гандзюк, Владислав Мангер, приховував факт одержання дивідендів, на які він придбав будинок у Відні. Про це під час засідання суду заявила сторона обвинувачення, повідомляє 14 лютого "Громадське".

За даними прокуратури, у 2005–2016 роках Мангер був власником комерційних структур, від яких одержував дивіденди.

"Очоливши облраду, він приховував свою причетність до цих структур і продовжував отримувати дивіденди, що дозволило чоловіку придбати будинок у Відні", – ідеться в повідомленні прокуратури.

У прокуратурі заявили про ризик втечі чиновника у зв'язку з наявністю в нього будинку в Австрії. За даними слідства, Мангер упродовж року 112 разів перетинав кордон України.

Мангер у коментарі "Громадському" відкинув наявність нерухомості в Австрії. За його словами, він їздив за кордон для лікування доньки.

Адвокати чиновника заявили, що дружина і дочка Мангера знімали у Відні житло, про що свідчить договір оренди. Також вони показали відповідь від посольства Австрії, яке не продовжило візи дружині та доньці голови облради.

Мангеру 11 лютого вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Гандзюк. Генеральний прокурор Юрій Луценко оприлюднив схему, згідно з якою Мангер замовив і частково оплатив напад на активістку.

Прокуратура просить заарештувати підозрюваного.

Голова облради стверджує, що не збирається тікати з країни, готовий співпрацювати зі слідством і що обвинувачення проти нього "шито білими нитками".

31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою в Херсоні. 4 листопада вона померла в одній із київських лікарень.

У серпні було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань.

Васяновича, Вишневського та Горбунова згодом відпустили під домашній арешт.

У листопаді заарештували помічника нардепа від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігоря Павловського. Його підозрюють у переданні грошей Торбіну.

У грудні генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав кримінального авторитета Олексія Левіна основним фігурантом справи. За словами глави ГПУ, бізнесмен, який відсидів у в'язниці за причетність до нападів і вбивств таксистів у Херсоні, виїхав із країни в день, коли поліція провела перші арешти у справі Гандзюк. За даними нардепа Мустафи Найєма, Левін перебуває в Домініканській Республіці. В Україні його оголосили в розшук.

28 січня 2019 року на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування вбивства активістки її батько Віктор Гандзюк заявив, що ймовірний організатор нападу на його дочку Левін співпрацював із Мангером, а також із головою Херсонської обласної державної адміністрації, екс-нардепом від Блоку Петра Порошенка Андрієм Гордєєвим і його заступником Євгеном Рищуком.