Маркарова заявила, що поки не обговорювала провадження щодо Порошенка з офіційними особами США

Порошенку 20 грудня 2021 року оголосили про підозру в держзраді
Фото: Петро Порошенко / Facebook
Амбасадорка України в США Оксана Маркарова в інтерв'ю "Радіо Свобода", яке вийшло 1 грудня, заявила, що поки що не обговорювала з представниками американської сторони кримінальних проваджень щодо п'ятого президента України Петра Порошенка та його викликів на допити.

21 грудня, наступного дня після того, як Порошенку оголосили про підозру в держзраді, посольство США заявляло, що у Вашингтоні "уважно стежать за справою проти колишнього президента Порошенка", і звертало увагу на необхідність дотримання принципу верховенства права.

Ведуча згадала про цю реакцію і запитала, як Маркаровій удається "розрулювати" ситуацію, яка склалася.

"Я, крім офіційної позиції, яку ми бачили на сайті, нічого іншого не можу прокоментувати. Поки що ні [не обговорювала цього питання з американською стороною]", – відповіла дипломатка.

Контекст:

20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули в щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань (ДБР) у цій справі, але він сів в автомобіль і поїхав, а пізніше того самого дня вилетів з України.

У жовтні в межах цієї самої справи про незаконне постачання вугілля з ОРДЛО про підозру в держзраді та підтримці тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу) повідомили нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука. За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" та "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн.

"Порошенко категорично відкидає звинувачення з боку влади і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих, політично вмотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів", – заявили у партії "Європейська солідарність".

21 грудня Порошенко записав відеозвернення, в якому пообіцяв "не надати Офісу президента подарунка" та повернутися до України в січні.

23 грудня у ДБР замість Порошенка прийшов його адвокат і повідомив, що клопотатиме про виклик як свідка у цьому кримінальному провадженні президента України Володимира Зеленського, а також про виконання низки слідчих дій, які "викрили незаконні дії влади".

Того самого дня народні депутати із фракції "Європейська солідарність" звернулися із заявою про нібито злочин Зеленського та його оточення до Офісу генпрокурора, ДБР та Служби безпеки України. У заяві йдеться, що зі вступом на посаду президента України Зеленського відбулися системні зміни у постачанні українських ТЕС російським вугіллям, а також вугіллям із тимчасово окупованих територій України.