Владі потрібен меседж про загрозу дестабілізації у країні, щоб мати привід діяти жорстко – нардеп Рахманін

Рахманін: Коли людина під час пресмарафону надцять разів повторила, що він президент, це означає, що він сам іще не вірить, не усвідомлює, що він повноцінний, повноправний президент
Фото: lb.ua
Нардеп від "Голосу", член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін не вірить, що в країні буде серйозне внутрішнє загострення навіть у разі арешту п'ятого президента України, лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка. Про це він сказав в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 30 грудня 2021 року.

Він зазначив, що Порошенко має свій "стійкий, ядерний" електорат, який політик може вивести на вулицю, "щоб напружити ситуацію та зіпсувати настрій [президенту Володимирові] Зеленському".

Проте нардеп не вірить, що це може спричинити якісь серйозні вуличні заворушення.

"Так, напевно, будуть якісь акції непокори. Можливо, будуть якісь сутички. Але не думаю, що масштабні... Люди, які будуть виходити на вулицю, все одно розумітимуть ризики. Я дуже сподіваюся на свідомість людей, які будуть брати участь у цих масових заходах", – сказав він.

На зауваження, що може "включитися російська агентура", член оборонного комітету Ради зазначив, що якщо росіянам знадобиться провокація чи заворушення, вони організують їх самі, і саме протидією цьому, а не опозицією, мають займатися відповідні органи.

"Чим більше влада говорить про загрозу дестабілізації, тим більше я розумію, що їй потрібен цей меседж, щоб мати привід діяти досить жорстко", – зазначив Рахманін.

На його думку, Зеленський "досі так і не зрозумів відповідальності масштабу тієї посади, яку обіймає".

"Він дещо подорослішав, але недостатньо виріс. Він надто закомплексований, вибачте на слові, для людини, яка обіймає в такий складний час у такій складній країні таку складну посаду. Коли людина, яка під час пресмарафону надцять разів повторила, що він президент, – це означає, що в нього комплекс, що він усередині себе сам іще не вірить, не усвідомлює того, що він повноцінний, повноправний президент. І цього комплексу варто позбуватися, поки не пізно, бо від рішень президента залежить доля держави. Людина постійно згадує Порошенка – це означає, що він його боїться. Усе ще. Хоча він уже президент. Не Порошенко", – додав нардеп.

Контекст:

20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули в щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань (ДБР) у цій справі, але він сів в автомобіль і поїхав, а пізніше того самого дня вилетів з України.

"Порошенко категорично відкидає звинувачення з боку влади і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих, політично вмотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів", – заявили у партії "Європейська солідарність".

21 грудня Порошенко записав відеозвернення, в якому пообіцяв "не надати Офісу президента подарунка" та повернутися до України в січні.

23 грудня у ДБР замість Порошенка прийшов його адвокат і повідомив, що клопотатиме про виклик як свідка у цьому кримінальному провадженні президента України Володимира Зеленського, а також про виконання низки слідчих дій, які "викрили незаконні дії влади".

Того самого дня народні депутати із фракції "Європейська солідарність" звернулися із заявою про нібито злочин Зеленського та його оточення до Офісу генпрокурора, ДБР та Служби безпеки України. У заяві йдеться, що зі вступом на посаду президента України Зеленського відбулися системні зміни у постачанні українських ТЕС російським вугіллям, а також вугіллям із тимчасово окупованих територій України.

29 грудня нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко повідомила, що правоохоронці у рамках цієї справи прийшли з обшуками до членів партії Юрія Онищенка та Сергія Березенка. У ДБР факт обшуків підтвердили.